Brytyjczycy nie opuszczają dachów w kabrioletach

Brytyjczycy nie opuszczają dachów w kabrioletach

Brytyjczycy nie opuszczają dachów w kabrioletach
Wojciech Kaczałek
25.08.2012 12:00, aktualizacja: 07.10.2022 20:49

Brytyjscy właściciele aut typu cabrio bardzo rzadko jeżdżą z otwartym dachem, wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Audi.

Wyspiarze uwielbiają kabriolety. Firma ubezpieczeniowa LV= oszacowała, że w latach 1993-2010 liczba samochodów z otwartym nadwoziem wzrosła w Wielkiej Brytanii o prawie 600 %. W sumie po Zjednoczonym Królestwie jeździ ok. 1 mln tego typu pojazdów.

Dla Audi to największy rynek zbytu modeli cabrio w Europie. Firma z Ingolstadt postanowiła sprawdzić czy w kraju, w którym bardzo często pada deszcz, kierowcy korzystają z najważniejszej funkcji takich aut – możliwości opuszczania dachu. W tym celu niemiecki producent przeprowadził ankietę.

Audi nie podało ilu respondentów wzięło udział w badaniu, ale przytacza dane procentowe. Okazuje się, że aż 64 % właścicieli kabrioletów bardzo rzadko lub wcale nie opuszcza dachu. Częściej z wiatrem we włosach jeżdżą kobiety.

39 % z nich twierdzi, że praktycznie zawsze podróżuje pod gołym niebem, w porównaniu do 32 % mężczyzn. Tylko 17 % pań nigdy nie otwiera dachu. U panów ten wynik wynosi 27 %. Największymi entuzjastami jazdy "pod chmurką" są kierowcy w wieku od 25 do 34 lat.

Audi było ciekawe, dlaczego Brytyjczycy tak kochają kabriolety. 46 % ankietowanych odpowiedziało, że kupuje roadstera lub cabrio dla egzotycznego wyglądu. Niemiecka firma ma w ofercie sześć modeli z otwieranym dachem: A3, A5 i S5 Cabriolet, TT i TT RS Roadster i R8 Spyder.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Dowiedz się więcej o samochodach marki Audi:

Źródło: Cheap Car Insurance • Audi

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)