Auto Bonda sprzedane na aukcji. Jeździł nim nawet prywatnie

Auto Bonda sprzedane na aukcji. Jeździł nim nawet prywatnie

Aston Martin DB5 Seana Connery'ego
Aston Martin DB5 Seana Connery'ego
Źródło zdjęć: © fot. Broad Arrow Auctions
Aleksander Ruciński
23.08.2022 10:25, aktualizacja: 13.03.2023 16:03

Aston Martin DB5 to bez wątpienia jedno z najbardziej kultowych aut spośród wszystkich samochodów Agenta Jej Królewskiej Mości. Ten egzemplarz należał do samego Seana Connery'ego, odtwórcy roli Jamesa Bonda. Cena nie mogła być więc niska.

Aston Martin DB5, który po raz pierwszy pojawił się w "Goldfingerze" w 1964 roku, wystąpił w wielu filmowych częściach opowiadających o przygodach Jamesa Bonda. Sean Connery, który często miał styczność z tym modelem na planie, tak bardzo się w nim zakochał, że postanowił kupić własny egzemplarz.

Piękna sztuka z 1964 roku pierwotnie opuściła salon ubrana w elegancką czerń. Connery w końcu jednak zdecydował się przemalować DB5 na szaro, nawiązującą do filmowych egzemplarzy. Dbał o samochód jak mało kto, zlecając bieżący serwis i potrzebne renowacje.

Pod koniec życia nie jeździł jednak zbyt wiele. DB5 przechowywany był bowiem w domu Connery'ego w Szwajcarii, podczas gdy aktor spędzał emeryturę głównie na Bahamach, gdzie zmarł w październiku 2020 roku.

Aston Martin DB5 Seana Connery'ego
Aston Martin DB5 Seana Connery'ego© fot. Broad Arrow Auctions

Auto w końcu trafiło na aukcję, gdzie nie czekało długo na nowego właściciela. Tajemniczy klient zdecydował się wyłożyć 2,45 mln dolarów. Trudno się mu dziwić – w końcu to wyjątkowy samochód należący do wyjątkowego człowieka.

Warto odnotować, że znaczna część dochodu ze sprzedaży została przeznaczona na zasilenie konta fundacji Sean Connery Philantropy Fund, a nabywca w pakiecie z autem dostanie nietypowy prezent. To przejażdżka z mistrzem Formuły 1 – Sir Jackie Stewartem, wieloletnim przyjacielem Connery'ego.

Aston Martin DB5 Seana Connery'ego
Aston Martin DB5 Seana Connery'ego© fot. Broad Arrow Auctions
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)