Aston Martin Vanquish Zagato Volante (2016) - premiera

Aston Martin Vanquish Zagato Volante (2016) - premiera

Aston Martin Vanquish Zagato Volante (2016) - premiera
Aleksander Ruciński
21.08.2016 17:02, aktualizacja: 01.10.2022 22:15

Podczas tegorocznego konkursu motoryzacyjnej elegancji w Villa d'Este, Aston Martin zaprezentował Vanquisha Zagato. Teraz przyszedł czas na jego otwartą wersję oznaczoną przydomkiem Volante.

Wydanie bez dachu, podobnie jak zamknięty odpowiednik, także zadebiutowało podczas konkursu motoryzacyjnej elegancji, tyle że w kalifornijskim Pebble Beach, gdzie stanęło obok modeli Pagani, Koenigsegga, czy McLarena.

Obraz

Przydomek Volante poza brakiem dachu, nie oznacza żadnych poważnych zmian w stosunku do coupé zaprezentowanego trzy miesiące temu. Największe wrażenie robią charakterystyczne tylne światła LED przypominające nieco te, zastosowane w Vulcanie. Pod maską znajdziemy dobrze znany, wolnossący motor V12 o mocy 592 KM,dentyczny jak w zamkniętej odmianie, choć o 24 KM mocniejszy niż w seryjnym Vanquishu. Zagato oprócz modyfikacji wyglądu zewnętrznego zapewniło też dodatkowy zastrzyk mocy.

Obraz

Dzięki temu prezentowany Vanquish osiąga setkę w zaledwie 3,7 sekundy. Kierowca i pasażer z pewnością poczują wiatr we włosach. W przypadku takich aut wersje bez dachu cieszą się większym zainteresowaniem klientów. Pozwalają bowiem jeszcze bardziej wyróżnić się z tłumu. Nic więc dziwnego, że Brytyjczycy wywindowali cenę wysoko. Każdy z 99 egzemplarzy zaplanowanych do produkcji ma kosztować nie mniej niż 550 000 euro, co stanowi równowartość 2,4 mln złotych.

Vanquish Zagato Volante pokazuje jak bardzo mogą ewoluować modele Astona Martina, dzięki współpracy z zaufanym i wieloletnim partnerem jakim jest studio projektowe Zagato. Prezentowane wydanie stanowi wzmocnienie więzów pomiędzy tymi dwiema wielkimi markami ze świata motoryzacji.

Marek Reichman - dyrektor kreatywny Astona Martina

Współpraca Astona Martina i Zagato trwa od 1960 roku, kiedy to Włosi ulepszyli model DB4. W ten sposób powstało jedno z najbardziej poszukiwanych przez kolekcjonerów i wartościowych aut XX-wieku - DB4 GT Zagato. Przez ponad pięć dekad brytyjsko-włoska kooperacja zaowocowała wieloma wspaniałymi modelami. Nic nie wskazuje, aby współpraca Astona z Zagato miała się zakończyć. Wręcz przeciwnie. Vanquish Zagato Volante z pewnością nie jest ostatnim z ekscytujących Astonów, poprawionych przez Włochów.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/9]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)