Aston Martin DB5 Seana Connery'ego trafił na sprzedaż. W cenie przejażdżka z mistrzem F1

Aston Martin DB5 Seana Connery'ego
Aston Martin DB5 Seana Connery'ego
Źródło zdjęć: © Broad Arrow Auctions
Aleksander Ruciński

08.06.2022 14:06, aktual.: 13.03.2023 17:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Sean Connery w roli Bonda i Aston Martin DB5 to jeden z najsłynniejszych kinowych duetów. Nie wszyscy wiedzą, że słynny aktor w rzeczywistości również posiadał brytyjskie coupe. Auto to właśnie trafiło na aukcję charytatywną.

Możliwość zakupu samochodu Bonda, i to w dosłownym znaczeniu, nie zdarza się często. Model, który zasłynęło rolą w "Goldfingerze", niezależnie od faktycznego pochodzenia jest dziś pożądanym kąskiem przez kolekcjonerów. Co dopiero sztuka, która należała do odtwórcy głównej roli, Seana Connery'ego.

Aktor tak bardzo związał się z DB5 na filmowym planie, że zapragnął mieć własny egzemplarz. Pięknie zachowaną sztukę z 1964 roku zakupił za pośrednictwem znanego specjalisty od astonów, firmy RS Williams.

Jej przedstawiciele nie tylko pomogli wybrać i kupić samochód, ale również doprowadzili go do fabrycznego stanu, wliczając w to przemalowanie na fabryczny lakier Snow Shadow Grey. Ten świetnie komponuje się z wnętrzem wykończonym czerwoną skórą. Znajdziemy tam również wspaniałą, drewnianą kierownicę.

Aston Martin DB5 Seana Connery'ego
Aston Martin DB5 Seana Connery'ego© fot. Broad Arrow Auctions

Choć auto ma już swoje lata, rzędowa szóstka o mocy 286 KM zapewnia dość współczesne osiągi. Sprint do setki trwa nieco ponad 7 sekund, a prędkość maksymalna wynosi 229 km/h. Wystarczająco by poczuć dreszczyk emocji. Te będą też towarzyszyć kierowcy z uwagi na wyjątkową historię egzemplarza. Rodzina Connery'ego zgodnie potwierdza, że darzył on DB5 prawdziwą miłością.

Samochód został wystawiony na sprzedaż przez dom aukcyjny Broad Arrow Auctions w imieniu familii Connery, która zamierza przeznaczyć część sumy na konto fundacji Sean Connery Philanthropy Fund. Szacuje się, że ostateczna kwota osiągnie pułap 1,3-1,7 mln euro.

Ten, kto zdecyduje się wydać takie pieniądze, będzie mógł liczyć na uroczystą przejażdżkę w towarzystwie trzykrotnego mistrza świata Formuły 1, sir Jackiego Stewarta, który był bliskim przyjacielem aktora.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)