Ampere oficjalnie zaprezentowane. Czym jest nowa spółka Renault?

Renault Captur E-Tech 145 Full Hybrid
Renault Captur E-Tech 145 Full Hybrid
Źródło zdjęć: © Autokult | Błażej Buliński
Kamil Niewiński

12.11.2023 22:59, aktual.: 13.11.2023 10:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapowiadana od wielu miesięcy nowa firma podlegająca pod Renault nareszcie została ukazana światu. Czym dokładnie jest Ampere i w jakich sferach będzie działać?

"Renaulution", czyli bardzo rozbudowany plan Renault na restrukturyzację i zmianę swojego sposobu działania, znajduje się obecnie w trzeciej fazie. Jej ucieleśnieniem, jak przyznaje sama marka, jest najświeższa prezentacja Ampere. To nowa firma wydzielona spod Renault, na której spoczywa spora odpowiedzialność.

Według Renault, Ampere jest "pierwszym europejskim pure playerem", który skupia się wyłącznie na produkcji samochodów elektrycznych oraz tworzeniu oprogramowania do nich. Jej celem ma być osiągnięcie pozycji lidera na europejskim rynku aut elektrycznych, prezentując przede wszystkim innowacyjność, elastyczność i bardziej przekrojowy plan działania. Innymi słowy - ma to być prawdziwy powiew świeżości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zaprezentowane zostało oficjalne logo Ampere. Bazuje ono na rombie, co od razu pokazuje powiązania z Renault. Sam romb składa się w kilku jeszcze mniejszych rombów - ma to symbolizować różne zespoły, które są skupione na konkretnych specjalnościach.

Logo Ampere
Logo Ampere© Materiały prasowe | Grupa Renault

Dyrektorem generalnym nowego tworu, którego działanie zostało zainaugurowane 1 listopada 2023 r., został Josep-Maria Recasens. Więcej o samej firmie mamy zaś dowiedzieć się 15 listopada, kiedy to odbędzie się organizowany przez Renault Dzień Rynku Kapitałowego.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także