6 zalet kamer samochodowych

6 zalet kamer samochodowych20.11.2020 08:44
6 zalet kamer samochodowych
Artykuł sponsorowany .

Kamery samochodowe to niewielkie, ale jakże sprytne urządzenia, dzięki którym nagrasz swoją trasę. Wielu kierowców albo już ma, albo dopiero zastanawia się nad zamontowaniem tego urządzenia w swoim aucie. Co przemawia za zakupem? Jakie są najważniejsze zalety kamer samochodowych? Dowiedz się tego, czytając ten artykuł!

Wideorejestratory samochodowe mają kilka słabszych stron. Wymagają karty pamięci, zazwyczaj stałego dostępu do energii i trzeba gdzieś taki rejestrator zamontować.

Mimo tego wielu kierowców nie wyobraża sobie codziennej jazdy bez kamery samochodowej.

Co stoi za tak dużą popularnością tych urządzeń? Dlaczego warto dokonać tej inwestycji? Oto 6 największych zalet i powodów do zakupu!

Niepodważalny dowód w przypadku sporu

Cóż może być bardziej klarownego niż wideo z przebiegiem jakiegoś zajścia? W przypadku wielu sporów drogowych słowo jest przeciwko słowu, ale gdy kamerka wszystko wychwyciła, to nie ma już z tym dyskusji.

Bez problemu ustalisz, kto zawinił, lub zidentyfikujesz tablice rejestracyjne dowolnego pojazdu.

Biorąc pod uwagę, że są rejestratory trasy nagrywające także wnętrze auta lub mające w zestawie kamerę wsteczną, nagranie uwieczni praktycznie wszystko, co było związane z Twoim pojazdem. I stuknięcie z tyłu, i kraksę przed Tobą, a nawet sporą część sąsiednich pasów ruchu bądź pobocza.

Coraz wyższe rozdzielczości

Już dawno minęły czasy, w których kamerki samochodowe nagrywały rozmazany obraz przypominający bardziej pokaz slajdów z pikselozą.

Oczywiście jeżeli kupisz sprzęt za 50 zł, to nie możesz oczekiwać niczego więcej, lecz przeznaczając chociażby 250 zł, dostaniesz Full HD o niezłej płynności.

O ile dobrze wybierzesz, ale w takim przypadku pomoże Ci jakiś ranking kamer samochodowych z opiniami. Szybko się dowiesz, jaki wideorejestrator jest najlepszy i co jest ważne w tym sprzęcie.

Poprawa stylu jazdy

Działanie kamery samochodowej samo w sobie praktycznie nie wpływa na zwiększenie Twoich umiejętności za kółkiem. Są pewne bajery w postaci alarmów bezpieczeństwa, asystenta pasa ruchu, a nawet czujnika skrętu, lecz nie o to mi chodzi w tym punkcie.

Nagrane trasy to dobry materiał edukacyjny. Jeżeli nie czujesz się jeszcze zbyt pewnie za kółkiem, to po trasie przejrzysz filmiki, aby lepiej dostrzec, gdzie zrobiłeś błąd lub dlaczego ktoś na Ciebie zatrąbił.

24-godzinny monitoring

Nagrywanie tras, gdy prowadzisz, to nie wszystko. Praktycznie każda kamerka oferuje tryb parkingowy. Wykrywa przy tym ruch koło samochodu, a tym bardziej wstrząsy.

Jeżeli chodzi o problem z rozładowanym akumulatorem (i kamerki, i samochodu), to załatwisz to chociażby powerbankiem. Niektóre rejestratory mają zasilacz/adapter ACC, dzięki czemu nie rozładują akumulatora auta.

W efekcie będziesz wiedział, co działo się obok Twojej bryki, gdy stała pod blokiem lub na parkingu.

Zastosowanie rekreacyjne

Czyli nagrywanie pięknych krajobrazów, malowniczych tras, a także funkcja robienia zdjęć. Wiadomo, rejestratory są głównie kojarzone z nagraniami stłuczek i drogowych sporów (ewentualnie dziwnych sytuacji), lecz nie służą wyłącznie do tego. Uchwycą również piękne widoki, które mijałeś.

Przydatne funkcje

O trybie parkingowym czy dodatkowych asystentach oraz alarmach już wspominałem, ale są także inne udogodnienia.

GPS ustali lokalizację pojazdu i rozrysuje w aplikacji przebieg Twoich tras. Dzięki Wi-Fi prześlesz w bezprzewodowy sposób nagrania na urządzenie mobilne. G-Sensor automatycznie wykryje wstrząsy i zabezpieczy wideo z takim zajściem. HDR podbije kolorystykę kolorów, a stabilizacja utrzyma kadr i zniweluje wpływ jeżdżenia po większych nierównościach.

A to też nie wszystkie dostępne funkcje na tym rynku. Wideorejestratory oferują ich mnóstwo, nawet w niższym segmencie cenowym.

Podsumowanie

Tak mocne zalety jasno wskazują, że warto kupić kamerę samochodową. To bardzo przydatny sprzęt dla każdego kierowcy, nawet rzadko jeżdżącego, nie wspominając o tych zawodowych.

Nigdy nie wiadomo, kiedy będziesz świadkiem (lub uczestnikiem, czego Ci nie życzę) jakiejś stłuczki. Materiał nagrany kamerkę szybko wyjaśni, kto był sprawcą i dlaczego.

Artykuł sponsorowany .
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)