39 odcinkowych pomiarów prędkości. Pojawią się także na autostradach

39 odcinkowych pomiarów prędkości. Pojawią się także na autostradach

Wykonawca ma 70 tygodni na realizację inwestycji
Wykonawca ma 70 tygodni na realizację inwestycji
Źródło zdjęć: © fot. GITD
Aleksander Ruciński
04.04.2022 06:57, aktualizacja: 14.03.2023 12:40

Nowe strefy odcinkowego pomiaru prędkości obejmą 200 km dróg, w tym autostrady. CANARD właśnie poinformował o wyborze wykonawcy.

Jak informuje Polska Agencja Prasowa (PAP), już niebawem na polskich drogach pojawią się kolejne urządzenia do odcinkowego pomiaru prędkości. Staną w aż 39 lokalizacjach, wytypowanych na podstawie analizy poziomu bezpieczeństwa.

"Lista podstawowa obejmuje odcinki dróg w 13 województwach. Na liście znalazły się wybrane odcinki dróg autostrad A1, A2 oraz A4 oraz innych dróg krajowych, m.in. odcinki dróg ekspresowych S7, S11 i S14 oraz 14 dróg wojewódzkich, trzy powiatowe i jedna droga gminna. To ok. 200 km nowych odcinków dróg, które zostaną objęte kontrolami" - mówi cytowana przez PAP rzeczniczka GITD, Monika Niżniak.

Wykonawca inwestycji został wybrany w procedurze przetargowej. Projekt zakłada wykorzystanie urządzeń Unicam VELOCITY3, które charakteryzują się możliwością jednoczesnej rejestracji naruszeń na kilku pasach ruchu. Sprawdzą się więc również na ekspresówkach i autostradach.

Firma Sprint S.A., która wygrała przetarg, ma 70 tygodni na dostawę i montaż urządzeń. Proces zostanie poprzedzony oględzinami lokalizacji pod kątem możliwości technicznych. Jeśli okaże się, że w którejś lokalizacji będzie niemożliwy, wykorzystana zostanie lokalizacja z listy rezerwowej - donosi PAP.

Decyzja o rozbudowie systemu oznacza wzrost liczby urządzeń w całej Polsce do 73. Z ich wykorzystaniem kontrolowane będzie łącznie 400 km tras w różnych regionach Polski.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)