31 maja akcja policji. Wiemy, gdzie spodziewać się kontroli

31 maja akcja policji. Wiemy, gdzie spodziewać się kontroli

Kierowcy mogą się dziś spodziewać więcej kontroli
Kierowcy mogą się dziś spodziewać więcej kontroli
Źródło zdjęć: © fot. Policja
Filip Buliński
31.05.2022 06:37, aktualizacja: 14.03.2023 11:58

Warszawska drogówka przeprowadza działania kontrolno-prewencyjne, podczas których sprawdza m.in. prędkość kierowców. Tym razem jednak nie będzie to ogólnopolska akcja, a policjanci skupią się na jednej z najbardziej zatłoczonych dróg w Polsce.

Na ostatni dzień maja funkcjonariusze warszawskiej drogówki zaplanowali akcję pod nazwą "Bezpieczna Trasa S8". Wybór miejsca nie jest przypadkowy, ponieważ fragment tej drogi jest częścią Ekspresowej Obwodnicy Warszawy, która należy do odcinków z największym natężeniem ruchu w Polsce.

Niestety praktycznie nie ma dnia, by na odcinku S8 między węzłami Konotopa a Zielonka nie doszło do mniej lub bardziej poważnego zdarzenia drogowego. Pod koniec zeszłego roku na dwóch fragmentach tej ekspresówki zainstalowano nawet kamery do odcinkowego pomiaru prędkości. Jak widać, konieczne są jednak dodatkowe środki zapobiegawcze.

Dlatego policja planuje kontrolować kierowców podróżujących tą trasą. Oprócz mierzenia prędkości, funkcjonariusze będą także nadzorować płynność ruchu, by wszyscy bezpiecznie dotarli do wyznaczonego celu. Ci, którzy nie przestrzegają przepisów, mogą spodziewać się wysokich mandatów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)