Zgłosiła kradzież, ale to ona dostała mandat. Policjanci szybko znaleźli auto

Zgłosiła kradzież, ale to ona dostała mandat. Policjanci szybko znaleźli auto20.04.2020 12:54
Auto przejechało około 200 metrów i stanęło w pobliskich krzakach.
Auto przejechało około 200 metrów i stanęło w pobliskich krzakach.
Źródło zdjęć: © fot. Policja Biłgoraj

41-latka z miejscowości Tarnogród zgłosiła na policję kradzież auta. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce szybko jednak odnaleźli pojazd. Jak się okazało, kobieta nie zaciągnęła hamulca postojowego, więc jej toyota stoczyła się w pobliskie krzaki.

Hamulec awaryjny to ważna rzecz. Szczególnie gdy parkujemy auto na wzniesieniu. Niestety nie wszyscy kierowcy mają nawyk korzystania z "ręcznego", co czasem kończy się dość komicznie. Przykładem może być sytuacja, do której doszło w miejscowości Tarnogród w woj. lubelskim.

41-latka zaparkowała swoją toyotę pod sklepem. Gdy po 15 minutach wracała z zakupów, zauważyła, że jej auto zniknęło z parkingu. Natychmiast zawiadomiła policję, sądząc, że doszło do kradzieży pojazdu. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce szybko jednak odnaleźli zaginioną toyotę w pobliskich zaroślach.

Auto najwyraźniej stoczyło się ze wzniesienia i wylądowało w krzakach. Jak udało się ustalić, samochód przejechał około 200 metrów, pokonując w poprzek drogę wojewódzką. Niewłaściwie zabezpieczony pojazd spowodował więc spore zagrożenie. W niesprzyjających okolicznościach mogło bowiem dojść do potrącenia lub zderzenia z innym pojazdem.

W związku z tym kobieta została ukarana mandatem karnym. "Pamiętajmy, że niewłaściwe zabezpieczenie samochodu moze narazić inne osoby na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Zachowajmy podstawowe zasady bezpieczeństwa i bądźmy ostrożni na drodze!" - możemy przeczytać w komunikacie policji.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)