Zderzenie busa z autokarem w Gliwicach. Nie żyje 9 osób

Zderzenie busa z autokarem w Gliwicach. Nie żyje 9 osób23.08.2020 07:57
Droga była zablokowana przez całą noc.
Droga była zablokowana przez całą noc.
Źródło zdjęć: © materiały prasowe policji

W pobliżu węzła Kleszczów, na drodze krajowej nr 88, doszło do wypadku. Bus marki renault zderzył się z autokarem. Zginęło 9 osób, wszystkie ofiary to pasażerowie busa.

Jak informuje policja, około godziny 22.30 autokar wiozący 48 pasażerów poruszał się od strony Wrocławia w kierunku Gliwic. Z naprzeciwka jechał z kolei renault trafic z 9 osobami na pokładzie. Co zaskakujące, bus przewrócił się na jezdnię i sunąc bokiem wjechał na przeciwległy pas ruchu. Dach renault uderzył wówczas w autokar.

  • Ratował się, aby nie wpaść na pobocze, niestety jego pojazd przewrócił się na bok, sunąc po asfalcie wjechał przed autokar. Doszło do zderzenia przodu autokaru z dachem busa – powiedział w rozmowie z TVN24 podinsp. Marek Słomski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach.

Siła uderzenia była tak duża, że bus został całkowicie zmiażdżony. Zginęli wszyscy pasażerowie, łącznie 9 osób. Rannych jest 6 pasażerów autokaru i jego kierowca. Jest w najcięższym stanie, strażacy musieli uwolnić go z kabiny. Na miejscu pojawił się śmigłowiec ratunkowy.

Droga w tym miejscu była całkowicie nieprzejezdna, mundurowi pracowali całą noc. Policja będzie ustalać dlaczego bus przewrócił się na jezdnię.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)