Wyprzedaż 2020. Super oferta w marce premium

Wyprzedaż 2020. Super oferta w marce premium

Julian Grabowski
29 października 2020

Zbliżający się koniec roku to najlepszy moment na zakup nowego samochodu, bo właśnie teraz można upolować wymarzone auto w atrakcyjnej cenie. Wystarczy wejść na stronę Lexusa.

Niech podniesie rękę kierowca, który nie chciałby jeździć samochodem marki premium. No właśnie, większość z nas by chciała. Za wysokiej klasy wykończenie wnętrza, bogate wyposażenie i zaawansowane technicznie układy napędowe trzeba jednak zapłacić dużo więcej. Na szczęście każdego roku nadarza się okazja do zakupów w naprawdę atrakcyjnej cenie – podczas wyprzedaży rocznika.

Wyprzedaże rozpoczynają się zazwyczaj w listopadzie lub w grudniu, ale tegoroczna promocja w Lexusie wystartowała już pod koniec października.

Taniej o 36 tysięcy złotych

Japońska marka zamiast oferować rabat na akcesoria czy upust cenowy jedynie na samochody już wyprodukowane , daje kierowcom znacznie więcej – oferuje rabat przy zakupie nowych samochodów, które można skonfigurować i zamówić do produkcji. Dzięki temu można stać się właścicielem auta stworzonego zgodnie z naszymi potrzebami, a nie takiego, jakie akurat stoi w salonie.

Wysokość rabatu? To jest najciekawsza część wyprzedaży, bo Lexus oferuje dzisiaj kompaktowy model z napędem hybrydowym, czyli CT 200h w cenie 89 800 zł.

[h4]Lexus CT 200h[/h4]
[h4]Lexus CT 200h[/h4]

Oznacza to, że samochód ten jest tańszy o 36 000 zł! To promocja, jaka na polskim rynku nie zdarza się często.

W cenie poniżej 90 tys. zł otrzymuje się komfortowy model kompaktowy marki premium, który ma nowoczesny, bezawaryjny i dynamiczny napęd hybrydowy, bezstopniową przekładnię, a także bogate wyposażenie już w standardzie.

Podstawowa wersja nazywa się Elegance i zawiera m.in. dwustrefową klimatyzację automatyczną, aluminiowe obręcze kół, czujniki parkowania, system multimedialny i łączność Bluetooth.

Hybrydowy Lexus.Ekonomia każdego dnia

Warto wrócić jeszcze na chwilę do hybrydowego napędu. Lexus od lat jest liderem rynku samochodów zelektryzowanych, a kilkunastoletnia obecność modeli hybrydowych marki na rynku potwierdziła, że samochody te są jednymi z najmniej awaryjnych pojazdów świata. Warto dodać również, że jeżdżąc autem hybrydowym, przyczyniamy się do dbania o środowisko naturalne, bo Lexus CT 200h zużywa średnio tylko 4,8 l/100 km. To wynik podany zgodnie z rygorystyczną procedurą WLTP.

Co ważne w Lexusie nie trzeba również ładować codziennie akumulatorów z gniazdka, aby osiągać niskie spalanie, bo układ hybrydowy sam wytwarza energię elektryczną podczas hamowania i cały czas korzysta z silnika elektrycznego.

W ofercie Lexusa CT 200h, poza wersją Elegance, znajdziemy również odmiany BUSINESS EDITION I F SPORT EDITION, które wyróżniają się bardziej luksusowym i sportowym charakterem.

Takie samochody kosztują – zgodnie z cennikiem – 138 100 zł i 151 600 zł, a obecnie w wyprzedaży rocznika można je kupić za, odpowiednio za 103 400 zł i 116 400 zł. To znów daje niemałą oszczędność ponad 30 tys. zł. Brzmi całkiem nieźle.

Wyprzedaż 2020. Lexus. Sportowe coupe, limuzyny, SUV-y

Istotą wyprzedaży u wielu importerów jest pozbycie się samochodów, które nie cieszyły się wielką popularnością przez cały rok. Stąd duże przeceny na najdroższe modele lub na egzemplarze z nienajlepszym wyposażeniem. Natomiast na najpopularniejsze samochody często nie jest oferowana żadna interesująca oferta. Na szczęście to nie rynkowy standard i w niektórych salonach wyprzedaż nie ogranicza się do takich pojazdów.

Tutaj ponownie wrócimy do japońskiej marki. Wystarczy wejść na wspomnianą wcześniej stronę internetową Lexusa, aby zauważyć, że można tu kupić taniej jeden z siedmiu modeli samochodów.

Poza wspomnianym Lexusem CT są to również limuzyny (IS i ES), SUV-y (UX, NX czy RX) oraz sportowe coupe, czyli model RC.

[h4]Lexus RX[/h4]
[h4]Lexus RX[/h4]

Ile można oszczędzić?

Nowy Lexus IS, czyli jedna z najbardziej dynamicznych limuzyn klasy średniej, kosztuje teraz jedynie 147 100 zł, a to o 46 200 zł taniej niż wynosi cena regularna. Mówimy tutaj o mocnej wersji hybrydowej IS 300h z wyposażeniem BUSINESS EDITION.

[h4]Lexus IS[/h4]
[h4]Lexus IS[/h4]

• Podobnie jest z większym modelem ES, który z ceną 191 100 zł jest tańszy o ponad 40 000 zł. Tutaj również wyprzedaż dotyczy nowoczesnej hybrydy, a do wyboru jest kilka wersji wyposażenia.

[h4]Lexus ES[/h4]
[h4]Lexus ES[/h4]

• Rewelacyjne ceny dotyczą także bardzo popularnych SUV-ów japońskiej marki, bo miejski model UX kupimy na wyprzedaży już za 134 900 zł (to o 34 900 zł taniej), do wyboru są wersja benzynowa lub hybrydowa, a także kilka odmian wyposażenia.

[h4]Lexus UX[/h4]
[h4]Lexus UX[/h4]

• Podobnie ma się sprawa z kompaktowym modelem NX, za który przychodzi zapłacić teraz 171 200 zł (mniej o 55 250 zł), a także z wyborem luksusowego SUV-a, Lexusa RX – ten model kosztuje od 219 900 zł, a wybór najlepiej wyposażonych wariatów wiąże się z ogromnym rabatem, nawet ponad 100 tys. zł!

[h4]Lexus NX[/h4]
[h4]Lexus NX[/h4]

Wciąż drogo? Wystarczy porównać awaryjność i wyposażenie japońskiej marki z konkurentami. Lepszej okazji na zakup nowego samochodu marki premium w najbliższym czasie na pewno nie będzie.