Skręcił w ostatniej chwili. Radiowóz skończył na barierkach

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
Źródło zdjęć: © policja, youtube | Stopcham
Aleksander Ruciński

22.03.2023 11:34, aktual.: 22.03.2023 12:30

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zmiana pasa w ostatniej chwili rzadko kiedy bywa dobrym pomysłem. W najlepszym przypadku można zostać strąbionym, a w najgorszym skończy się kolizją. Boleśnie przekonali się o tym warszawscy policjanci.

Nagranie przedstawiające zdarzenie z 17 marca 2023 roku pojawiło się na popularnym kanale Stop Cham. Widać na nim radiowóz pierwotnie jadący skrajnym, lewym pasem. Po chwili kierowca zmienia pas na środkowy, a kilka sekund później, w ostatnim momencie wykonuje dziwny manewr. Zresztą, zobaczcie sami:

Wygląda na to, że policjant kierujący autem postanowił gwałtownie zjechać na prawo, nie zważając na linię ciągłą i powierzchnię wyłączoną z ruchu. Ryzykowna decyzja niestety skończyła się kolizją z barierkami.

Stan osób biorących w zdarzeniu pozostaje nieznany. Podobnie jak ewentualna kara, jaka mogła spotkać kierowcę. Pozostaje mieć nadzieję, że skończyło się bez obrażeń. Warto pamiętać, że przepisy ruchu drogowego i prawa fizyki są nieubłagane, niezależnie od tego czy jedziecie radiowozem, czy własnym cywilnym autem.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także