Wynajem długoterminowy samochodu, leasing czy kredyt? – Porównanie

Wynajem długoterminowy samochodu, leasing czy kredyt? – Porównanie

Wynajem długoterminowy samochodu, leasing czy kredyt? – Porównanie
Źródło zdjęć: © Materiał Partnera
07.03.2022 12:33, aktualizacja: 14.03.2023 13:02

Nietypowym obecnie problemem jest brak nowych samochodów w salonach. Odpowiedzią na aktualną sytuację może okazać się wynajem długoterminowy aut. Jest to atrakcyjna alternatywa dla leasingu i kredytu.

Osoba, która chce pozyskać nowe auto do użytku prywatnego albo do firmy, może skorzystać z kilku rozwiązań. Przed wyborem najkorzystniejszego, trzeba pamiętać o szeregu problemów, z jakimi obecnie boryka się branża samochodowa. Skutki pandemii są zauważalne również w tej dziedzinie. Brak części do samochodów m.in półprzewodników oraz innych materiałów takich jak stal, nie sprzyja kompleksowej i szybkiej produkcji aut. Niezależnie od formy zakupu nowego samochodu, musimy się liczyć z wydłużonym okresem oczekiwania na jego odbiór z salonu. Nie otrzymamy również gwarancji, czy nowy samochód wyprodukuje się w 6 miesięcy czy w rok.

Nie można zapomnieć o tym, że samochód wraz z upływem czasu traci na wartości. Po 4 - 5 latach eksploatacji, wartość rezydualna wielu aut spada nawet o 40-50%. Nie bez powodu mówi się, że na nowym aucie traci się już po wyjeździe z salonu.

451753013032609391
© Materiał Partnera

Niewątpliwie ciekawą opcją i całkiem nową na polskim rynku jest wynajem długoterminowy auta z wypożyczalni samochodów. Auto nie jest pozyskiwane na własność, tylko wynajmowane na określony czas. Użytkownik nie musi się martwić utratą wartości samochodu, a także serwisami, wymianą opon, czy ubezpieczeniem auta. W Polsce wynajmem długoterminowym zajmuje się m.in. wypożyczalnia samochodów TopCars posiadająca oddziały w całym kraju. Oferta na długoterminowy wynajem samochodów jaką przedstawia ta wypożyczalnia odpowie na potrzeby wielu zainteresowanych. Użytkownik auta nie przejmuje się niczym poza tankowaniem samochodu i uzupełnianiem płynu do spryskiwaczy. Za taką wygodę oczywiście należy zapłacić, ale czy dużo? Biorąc pod uwagę zakres oferowanych usług przez TopCars oraz możliwość oddania obowiązków związanych z posiadaniem samochodu specjalistom, to ceny abonamentu wydają się być naprawdę korzystne. Szczegóły oferty przedstawimy w późniejszej części artykułu. Aby móc rzetelnie porównać wszystkie formy pozyskania samochodu do codziennego użytku, musimy najpierw przyjrzeć się również innym metodom nabycia auta, jakie są dostępne dla klientów prywatnych i firmowych.

Co wybrać? Co lepsze? Co się bardziej opłaca? – Odpowiadamy

Nabywca nowego auta ma do wyboru następujące rozwiązania:

  • Zakup samochodu za gotówkę. Trzeba wyłożyć całą kwotę na auto. Jak wspomnieliśmy wcześniej, na odbiór wielu aut trzeba czekać nawet rok. Właściciel po zakończonym okresie gwarancji (standardowo 3 lata albo 100 tys. km przebiegu) musi samodzielnie serwisować pojazd. Przez cały okres eksploatacji musi też auto ubezpieczać i chronić przed kradzieżą. Pojazd stale traci na wartości.
  • Zakup samochodu w kredycie. W tym przypadku również pojazd nabywany jest na własność. Trzeba spełnić szereg wymagań kredytowych. Do ceny samochodu trzeba doliczyć oprocentowanie kredytu, a także różne dodatkowe opłaty. Zmniejszają się możliwości kredytowe osoby prywatnej albo firmy. Do tego dochodzą wszystkie problemy, które opisaliśmy przy zakupie auta za gotówkę. Między innymi taki, że kredytodawca żąda opłacania co roku najwyższych pakietów ubezpieczenia.
  • Zakup samochodu w leasingu. Jeszcze kilkanaście miesięcy temu był to opłacalny sposób pozyskania auta, bo całą ratę leasingową można było wliczyć w podstawę opodatkowania. Teraz tego nie można zrobić. Rozliczanie samochodu w takim przypadku jest kłopotliwe. Minimalny okres leasingu to 2 lata. Raty leasingowe są dość wysokie. Tylko pełny pakiet serwisowy sprawia, że użytkownik samochodu nie musi się martwić o dodatkowe koszty związane z okresowymi przeglądami. Nie zawsze jest to jednak opłacalna oferta i nie wyręcza z innych obowiązków nałożonych na leasingobiorcę.

Czy jest jakaś korzystna alternatywa dla wymienionych wyżej rozwiązań? Jest.

451753013032937071
© Materiał Partnera

Wynajem długoterminowy samochodu w wypożyczalni TopCars - lepszy niż zakup, kredyt i leasing

Wypożyczalnia samochodów TopCars stawia na atrakcyjną ofertę dla klientów firmowych jaki i dla osób prywatnych. Oferta, o której mowa to, wspomniany już przez nas wcześniej, wynajem długoterminowy samochodu. Po krótce przedstawimy najważniejsze naszym zdaniem pozycje.

  • Samochody dostępne od ręki. Gotowe do wynajmu są zarówno małe miejskie auta jak i większe w wersji kombi, czy SUV. Do wyboru do koloru – to powiedzenie opisuje różnorodność floty, dzięki czemu niemalże każdy może znaleźć samochód na miarę swoich potrzeb i możliwości finansowych.
  • Minimum formalności. Nie ma obowiązku przedstawiania dokumentów finansowych. Wypożyczalnia znana jest z elastycznego i bezproblemowego podejścia do klienta. Wystarczy zapoznać się z opiniami dostępnymi w internecie na temat firmy, aby utwierdzić się w tym przekonaniu.
  • Serwis samochodu, wykonanie badań technicznych, wymiana opon, ubezpieczenie auta OC, AC, NNW oraz Assistance – wszystkim zajmuje się wypożyczalnia samochodów TopCars oraz pokrywa koszty wskazanych działań w ramach standardowej oferty na wynajem długoterminowy.
  • Brak ukrytych kosztów i dodatkowych opłat. TopCars nie pobiera kaucji, opłaty przygotowawczej, nie wymaga wkładu własnego. Co ciekawe, do dyspozycji mamy wiele darmowych usług, np. podstawienie samochodu pod wskazany adres na terenie całego kraju, wynajem fotelika dla dziecka, czy nawigacji GPS.
  • Przestępne ceny abonamentu. Są one zależne od okresu wynajmu, a także od rodzaju auta (model, klasa). Można wynająć samochód klasy B dla przedstawiciela handlowego, eleganckie auto dla kadry zarządzającej firmą, pojazd dla kogoś, kto prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, albo wielozadaniowe auto rodzinne do użytku prywatnego.
  • Wysoki limit kilometrów. Ta wypożyczalnia wyróżnia się na tle konkurencji również tym aspektem oferując w standardzie limit w wysokości aż 4 000 kilometrów, który przypada na miesiąc wynajmu. W każdym momencie można dodatkowo zwiększyć limit kilometrów.
  • Główna siedziba firmy mieści się w Warszawie, a na terenie kraju działa 9 regionalnych oddziałów. To sprawia, że firma bez problemu obsługuje klientów z terenu całej Polski.
451753013033133679
© Materiał Partnera

Warto dokładnie porównać wszystkie dostępne na rynku metody pozyskania auta, zanim rozstrzygniemy, która okaże się najkorzystniejsza. Obecne czasy, nie tylko ze względu na pandemię są dość nietypowe i niepewne zarazem, dlatego dla wielu ważną cechą wynajmu długoterminowego samochodu jest gwarancja stałej miesięcznej opłaty abonamentowej. Osobom, które nadal borykają się z podjęciem decyzji, proponujemy wynajęcie samochodu „na próbę”. TopCars w swojej ofercie ma również wynajem krótkoterminowy i średnioterminowy, dzięki czemu możesz przetestować usługę wypożyczając auto np. na dzień lub miesiąc. Chcąc uzyskać indywidualną ofertę na wynajem auta, należy skierować zapytanie bezpośrednio do wypożyczalni. Odwiedź TopCars -> www.TopCars24.pl

Żyjemy w czasach, w których możemy zaznać wygody w każdej dziedzinie. Dlaczego więc nie skorzystać z wynajmu samochodu na długi termin, pozbywając się ciążących obowiązków związanych z posiadaniem samochodu? Naszym zdaniem jest to usługa idealnie skrojona na potrzeby dzisiejszych konsumentów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)