Włamali się do auta i dostali nagrody. W tym teslę, którą otworzyli

Można złamać zabezpieczenia tesli modelu 3, jeśli ma się odpowiednią wiedzę i sprzęt.
Można złamać zabezpieczenia tesli modelu 3, jeśli ma się odpowiednią wiedzę i sprzęt.
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe
Marcin Łobodziński

26.03.2019 10:03, aktual.: 28.03.2023 11:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dwójka hakerów włamała się do tesli modelu 3 i pomimo braku karty, wyświetlała informacje zawarte w systemie multimedialnym. Dostali za to nagrodę i samochód, który udało im się otworzyć.

Wszystko to odbyło się w kontrolowanych warunkach podczas corocznego amerykańskiego wydarzenia Pwn2Own. To spotkanie firm i hakerów, którzy pomagają odkryć luki w oprogramowaniu, przez które mogą się dostać osoby niepowołane. Tesla, amerykański producent samochodów elektrycznych, bierze udział w podobnych wydarzeniach od kilku lat.

Tesla ceni sobie takie metody badawcze. W 2018 roku zespół z Uniwersytetu KU Leuven w Belgii odkrył sposób, w jaki można szybko ukraść model S. Przekazali informacje producentowi i dostali za to od firmy 10 tys. dol.

W tym roku Tesla przeznaczyła 35 tys. dolarów i samochód na nagrodę dla osoby, która złamie zabezpieczenia i wskaże, gdzie tkwi problem. Dzięki temu firma pozyskuje informacje, co jest problemem w stosunkowo nowym modelu, zanim dziura w zabezpieczeniach stanie się rzeczywistym zagrożeniem dla właścicieli.

Dwóch hakerów pokonało zabezpieczenia tesli modelu 3 i dzięki temu zgarnęli nagrodę – pieniądze i auto. Tesla zobowiązała się do przygotowania aktualizacji oprogramowania, które będzie lepiej chronić przed włamaniem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także