Obejrzyj, jak składana jest Tesla Model 3. Zajmie to tylko 48 sekund

Obejrzyj, jak składana jest Tesla Model 3. Zajmie to tylko 48 sekund02.01.2019 09:57
Tesla Model 3 jeszcze nim stanie się w pełni Teslą Modelem 3
Tesla Model 3 jeszcze nim stanie się w pełni Teslą Modelem 3
Źródło zdjęć: © Fot. Zrzut ekranu

Elon Musk twierdzi, że docelowo największą zaletą Tesli ma być jej fabryka. Teraz możemy zobaczyć ją w akcji na wideo pokazującym proces składania Modelu 3. Nagranie zabiera nas w podróż od momentu, gdy nadwozie wjeżdża na linię montażową.

Tak, szef tej samej Tesli, która przez lata miała problemy z osiąganiem swoich celów produkcyjnych, twierdzi, że jego metody mogą zrewolucjonizować branżę. W pierwszym kwartale 2018 roku mówił nawet, że uczyć się od nich będą tacy giganci jak Volkswagen czy Toyota. Na oficjalnym kanale producenta pojawił się film pokazujący, jak powstaje Model 3.

How Model 3 gets made

Na dobrą sprawę wygląda to jak każda inna fabryka samochodów. Nadwozie wjeżdża na linię, gdzie pracownicy i roboty montują kolejne elementy – od kabli, ekranów, po wygłuszenie, fotele i pozostałe elementy wnętrza. Jak więc Tesla chce wyróżnić się na tle konkurencji? Musk mówił, że chodzi o trzy rzeczy.

Pierwszą z nich ma być projektowanie prostych w produkcji aut. Oznacza to np. ograniczenie wyborów dla klientów. Widać to było, gdy Tesla chciała przyspieszyć liczbę powstających Modeli 3 i zmieniono paletę kolorów. Dwa z siedmiu stały się dostępne na specjalne zamówienie za dodatkową opłatą. Drugim punktem jest zwiększenie liczby robotów, zaś trzecim gęstsze pakowanie aut na taśmach.

O tym, czy ta strategia się powiedzie, przekonamy się dopiero za jakiś czas. Natomiast samo nagranie z fabryki jest bardzo wciągające i ogląda się je przyjemnie. Nawet mając świadomość, że Model 3 nie oferuje wybitnie wysokiego poziomu spasowania poszczególnych elementów.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)