W ten weekend Rajd Barbórka. Będą utrudnienia w Warszawie

Skoda Motorsport
Skoda Motorsport
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Aleksander Ruciński

01.12.2022 09:24, aktual.: 01.12.2022 16:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W pierwszy weekend grudnia odbędzie się 60. Rajd Barbórka. W związku z wydarzeniem kilka ulic na warszawskim Powiślu zostanie wyłączonych z ruchu. Gdzie konkretnie spodziewać się utrudnień?

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, pierwsze utrudnienia rozpoczną się już w czwartek, 1 grudnia i potrwają do poniedziałku 5 grudnia. Mowa o fragmencie ulicy Furmańskiej (na odcinku od ul. Karowej do wjazdu na parking), który na czas budowy trybun i organizacji imprezy zostanie wyłączony z ruchu drogowego oraz pieszego.

Ponadto przez dwa dni - piątek 2 grudnia i sobotę 3 grudnia - na drodze wewnętrznej prowadzącej do automobilklubu na Bemowie (wzdłuż ul. Powstańców Śląskich) obowiązywać będzie zakaz parkowania. Dodatkowo w sobotę zakazem ruchu i parkowania objęte zostaną ulice: Karowa, na odcinku od Krakowskiego Przedmieścia do ul. Dobrej; Furmańska, na całej długości, tzn. od ul. Karowej do Bednarskiej; Browarna, na odcinku od ul. Karowej do Leszczyńskiej; Wiślana, od strony Dobrej, na ok. 100 metrów przed skrzyżowaniem z ul. Browarną; Lipowa, od ul. Dobrej w kierunku Browarnej.

Zmiany w organizacji ruchu będą obowiązywały od nocy z piątku na sobotę, z 2 na 3 grudnia, do nocy z soboty na niedzielę, z 3 na 4 grudnia. W związku z wprowadzonymi ograniczeniami, autobusy linii 127 kursujące w sobotę 3 grudnia ominą ulicą Browarną i pojadą ul. Dobrą, do pętli Mariensztat. Na swoją trasę wrócą ulicami: Dobrą, Nowy Zjazd, Wybrzeże Kościuszkowskie i Karową - informuje PAP.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)