VW T2 AMBIENC3 to pojazd, w którym odpoczniesz od pracy i domu

VW T2 AMBIENC3 to pojazd, w którym odpoczniesz od pracy i domu07.09.2021 11:29
Leciwe nadwozie skrywa spektakularne wnętrze
Leciwe nadwozie skrywa spektakularne wnętrze
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Continental

Continental przyjechał na targi IAA do Monachium z ciekawym konceptem opartym na leciwym już Volkswagenie T2. Niemiecki bus został zmieniony w pokój na kołach, który pozwoli odpocząć i wyciszyć się w podróży.

AMBIENC3 - tak nazywa się koncepcyjny pojazd będący pokazem możliwości firmy Continental, która, poza oponami, dostarcza również inne podzespoły i rozwiązania dla świata motoryzacji. Niemieckie przedsiębiorstwo postanowiło zaprezentować swoje możliwości, tworząc coś w rodzaju mobilnego miejsca relaksu, pomostu pomiędzy biurem i domem.

Tak zwana "trzecia przestrzeń" umożliwia odpoczynek oraz pracę w podróży. Tylną część nadwozia zaadaptowano na minimalistyczny pokój wyposażony w fotel, leżankę, multimedia, stolik, a nawet ekspres do kawy. Całość wykończono przy pomocy naturalnych oraz recyklingowanych materiałów, które składają się na bardzo przyjemną, nastrojową całość.

Co ciekawe, Continental zastosował tu tapicerkę Staynu, która jest odporna na zabrudzenia czy autorski, bezgłośnikowy system audio opracowany wspólnie z marką Sennheiser. Jakby tego było mało, za zasilanie instrumentów pokładowych oraz ambientowego oświetlenia odpowiada panel solarny zamontowany na dachu.

Continental AMBIENC3 Concept
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Continental
Continental AMBIENC3 Concept

Kierowca natomiast ma do dyspozycji minimalistyczny kokpit z prostokątną kierownicą z cyfrowym zestawem wskaźników i systemem kamer pozwalającym stale monitorować sytuację wokół pojazdu. Ciekawym patentem wydają się też szyby z regulowanym stopniem przyciemnienia i system nawigacji eTravel.Companion zapewniającym "interaktywne i spersonalizowane wsparcie podczas podróży".

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)