Volkswagen Poznań wstrzyma produkcję. Powodem koronawirus

Volkswagen Poznań wstrzyma produkcję. Powodem koronawirus

Volkswagen zawiesza produkcję we wszystkich swoich polskich zakładach
Volkswagen zawiesza produkcję we wszystkich swoich polskich zakładach
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe
Filip Buliński
18.03.2020 08:08, aktualizacja: 22.03.2023 12:14

W związku z obecnością koronawirusa w Polsce, Niemiecki producent podjął decyzję o zamknięciu swoich fabryk w Wielkopolsce w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo pracowników. Prace w większości zakładów zostaną wstrzymane na 2 tygodnie od 19 marca. Wyjątkiem jest odlewnia, gdzie przerwa zacznie się dopiero 21 marca.

Pandemia koronawirusa wpłynęła już na działalność fabryk Fiata w Tychach i Bielsku-Białej oraz zakładu Opla w Gliwicach. Teraz prace wstrzymano także w Volkswagen Poznań. Jako powód takiej decyzji Volkswagen podaje przede wszystkim ochronę zdrowia wszystkich zatrudnionych pracowników, choć wpływ na nią miały także zakłócenia w dostawach niezbędnych surowców oraz niepewna sytuacja na rynku nowych samochodów dostawczych.

Od 19 marca przerwę w pracy będą miały linie montażowe w Poznaniu, Swarzędzu i Wrześni, skąd zjeżdżają dostawcze Caddy, Crafter i Transporter. Natomiast produkcja w odlewni, gdzie powstają m.in. głowice cylindrowe, elementy zawieszenia czy obudowy sprzęgieł zostanie zatrzymana od 21 marca. Przymusowa przerwa potrwa wstępnie przez 2 tygodnie.

Volkswagen, poza czasowym zamknięciem swoich zakładów w Polsce, zdecydował się też na wstrzymanie produkcji w fabryce w Hanowerze. Na przymusową przerwę w Polsce i Niemczech pójdzie ok. 24 tys. pracowników. Oddział w Poznaniu zatrudnia ok. 11 tys. osób.

"Pandemia wywołana koronawirusem wpływa […] na całą naszą działalność: na łańcuchy dostaw, naszą produkcję, na sprzedaż, na naszych partnerów dystrybucyjnych i serwisowych. W związku z tym […] Volkswagen Samochody Dostawcze postanowił wstrzymać produkcję we wszystkich trzech ośrodkach produkcyjnych. To jedyna właściwa decyzja, aby również naszych pracowników nie narażać na zbędne zagrożenie ich zdrowia" - przekazuje w komunikacie prasowym Thomas Sedran, prezes zarządu marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)