Kupił kradzionego malucha. Teraz ma spore problemy

Kupił kradzionego malucha. Teraz ma spore problemy

Odnaleziony maluch
Odnaleziony maluch
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
30.03.2022 09:44, aktualizacja: 14.03.2023 12:44

Kiedyś był wyśmiewany, dziś budzi zainteresowanie złodziei. Policjanci z Dolnego Śląska odnaleźli malucha, który został skradziony dziewięć miesięcy temu. Biorąc pod uwagę rynkowe trendy, w tym czasie mógł zyskać na wartości.

Jeszcze kilkanaście lat temu nie brakowało osób, które z pocałowaniem ręki oddałyby malucha złodziejom, pozbywając się problemu ze złomowaniem. Dziś sytuacja wygląda zgoła inaczej - mały fiat awansował w niektórych kręgach do miana youngtimera i ciekawego klasyka, stając się wartościowym łupem. Jeśli jest w dobrym stanie, już nie straci na wartości. Pewnie dlatego coraz częściej przykuwa uwagę złodziei.

Prezentowany egzemplarz również pochodził z kradzieży. Jak udało się ustalić policji z Polkowic, dziewięć miesięcy temu auto zniknęło w dolnośląskich Radwanicach. Poszukiwania trochę trwały, ale w końcu udało się go namierzyć. Stał na posesji w gminie Żukowice. Jak się okazało, już u innego właściciela.

26-latek zatrzymany w związku ze sprawą usłyszał zarzut paserstwa. Co więcej, oprócz malucha policjanci zabezpieczyli również elektronarzędzia, które także pochodziły z kradzieży. Samochód trafił na policyjny parking i niebawem wróci do prawowitego właściciela. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi natomiast do 5 lat więzienia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)