Toyota Supra z "Szybkich i Wściekłych" sprzedana za rekordową kwotę

Toyota Supra z "Szybkich i Wściekłych" sprzedana za rekordową kwotę

Tę suprę kojarzy chyba każdy, kto choć trochę interesuje się motoryzacją
Tę suprę kojarzy chyba każdy, kto choć trochę interesuje się motoryzacją
Źródło zdjęć: © fot, BarretJackson
Aleksander Ruciński
21.06.2021 06:55, aktualizacja: 14.03.2023 16:08

Pod koniec maja 2021 roku dotarła do nas informacja o nadchodzącej aukcji, na której wystawiona zostanie kultowa toyota supra znana z pierwszej części "Szybkich i Wściekłych". Filmowe auto Paula Walkera właśnie zmieniło właściciela. Chyba nikt nie spodziewał się, że kwota będzie aż tak wysoka.

Pomarańczowa supra, którą Paul Walker jeździł w pierwszej odsłonie "Szybkich i Wściekłych", była jedną z największych gwiazd aukcji Barret-Jackson, w dniach 17-19 czerwca, w Las Vegas. Zgodnie z przewidywaniami, auto cieszyło się sporym zainteresowaniem klientów i ostatecznie zostało sprzedane za 550 tys. dolarów, co w przeliczeniu daje ponad 2 mln zł.

To sporo pieniędzy, lecz warto mieć na uwadze, że auto raczej nie będzie już tracić na wartości. W końcu to jeden z najbardziej rozpoznawalnych pojazdów w historii rozrywkowego kina. Brian O'Conner, w którego wcielił się nieżyjący już Paul Walker, w duecie z pomarańczową toyotą zapoczątkował tuningowe szaleństwo, które w pierwszej dekadzie XXI wieku ogarnęło nie tylko USA, ale i Europę.

I choć dziś projekt Eddiego Paula z The Shark Shop w El Segundo nie każdemu przypadnie do gustu, bez wątpienia budzi nostalgię u większości fanów motoryzacji. Za to rozczarować może fakt, że lakier z palety Lamborghini, pięcioramienne felgi o średnicy 19 cali czy potężne tylne skrzydło nie idą w parze z mocarnym napędem - pod maską znajdziecie całkowicie seryjną 3-litrówkę sprzężoną z 4-stopniowym automatem.

Toyota Supra F&F
Toyota Supra F&F© fot. BarretJackson

Wątpliwe jednak, by nowy właściciel potrzebował oszałamiających osiągów. Możliwe, że auto, podobnie jak wiele podobnych rarytasów, skończy w ciepłym garażu, gdzie w spokoju nabierze wartości w oczekiwaniu na kolejne aukcje.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)