Toyota RAV4 Adventure to zapowiedź przygody i wersji po liftingu

Toyota RAV4 Adventure to zapowiedź przygody i wersji po liftingu

RAV4 Adventure prezentuje się dość bojowo
RAV4 Adventure prezentuje się dość bojowo
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Toyota
Aleksander Ruciński
14.09.2021 11:22, aktualizacja: 14.03.2023 15:10

Tak wygląda odświeżona Toyota RAV4. Na razie w limitowanym wydaniu Adventure, lecz najpóźniej na początku przyszłego roku do oferty powinny dołączyć inne wersje. Czego powinniśmy się spodziewać?

Trzeba przyznać, że Toyota podeszła do kwestii liftingu RAV4 w dość nietypowy sposób. Zamiast od razu wyłożyć karty na stół, pokazała tylko jedną wersję w odświeżonym wydaniu. Pozostałe, zgodnie z zapowiedzią, mają być gotowe już za kilka miesięcy.

Adventure wydaje się być czymś na kształt pokazowej odmiany, prezentującej zalety liftingu. I choć sama w sobie wyróżnia się zmodyfikowanymi zderzakami i atrapą chłodnicy o kształcie zarezerwowanym tylko dla tej wersji, znajdziemy tu również elementy wspólne dla wszystkich "nowych" RAV-ek.

Nietrudno przecież zauważyć całkowicie zmodyfikowane oświetlenie z projekcyjnymi reflektorami LED, czy zmienioną grafikę tylnych świateł. Zapewne można też spodziewać się nowych wzorów felg i opcji wykończenia. Adventure na przykład ma 19-calowe obręcze i ciekawy, matowy lakier balansujący na granicy szarości i zieleni.

Toyota RAV4 Adventure (2021)
Toyota RAV4 Adventure (2021)© mat. prasowe / Toyota

Nowości znajdziemy także we wnętrzu wyposażonym w cyfrowe zegary, zaktualizowane multimedia, ambientowe oświetlenie i dodatkowe porty USB-C. W przypadku opisywanej odmiany uwagę zwraca też tapicerka - skóra z pikowanymi przeszyciami.

Nic nie zmieni się za to w kwestii napędu. Bazą wciąż ma pozostać 2,5-litrowy benzyniak parowany ze standardową hybrydą lub hybrydą plug-in. Pytanie co z w pełni spalinową 2-litrówką. Biorąc pod uwagę preferencje klientów oraz coraz ostrzejsze normy emisji spalin, bardzo możliwe, że zniknie ona z oferty. Na szczegóły musimy jednak jeszcze trochę poczekać.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)