Toyota Proace Verso może być kamperem. Wystarczy 20 minut

Proace w ciągu 20 minut może zmienić się z vana w kampera i odwrotnie.
Proace w ciągu 20 minut może zmienić się z vana w kampera i odwrotnie.
Źródło zdjęć: © fot. Filip Buliński
Aleksander Ruciński

04.08.2020 09:22, aktual.: 22.03.2023 10:42

Toyota dołącza do grona producentów oferujących kempingowe wersje swoich modeli. Mowa o Proace Verso dostępnym z opcjonalną zabudową Kamper Tour Box. To rozwiązanie pozwalające zamienić osobowe wydanie modelu w wygodny dom na kółkach w zaledwie 20 minut.

Pandemia koronawirusa sprawiła, że kampery pozwalające na indywidualny wypoczynek w dowolnym miejscu cieszą się zauważalnie większą popularnością wśród klientów. Polski odział Toyoty postanowił to wykorzystać, uzupełniając ofertę o kempingowe wydanie modelu Proace.

Jednakże ci, którzy spodziewają się konkurencji dla Forda Transita Nuggeta czy Volkswagena Californii, mogą być zaskoczeni. Toyota nie zdecydowała się bowiem na gruntowną przebudowę całego wnętrza, lecz jedynie demontowalny zestaw, który nie ogranicza codziennej użyteczności pojazdu i czyni go bardziej wszechstronnym.

Zabudowę, którą można zamontować/zdemontować w ciągu zaledwie 20 minut, przygotowała gdańska firma Escape Vans. To dwa moduły - kuchenny i bagażowy montowane do fabrycznych szyn w podłodze, do których zazwyczaj przymocowany jest ostatni rząd foteli.

Obraz
© fot. Filip Buliński

Na zestaw składa się dwuosobowe łóżko, pod którym znajdziemy wysuwane szuflady, lodówkę, kuchenkę, zbiornik na wodę i moduł prysznicowy. Można go wykorzystać np. do umycia naczyń. Zabudowę wykonano głównie z drewna zabezpieczonego przed działaniem czynników zewnętrznych. Całość jest jednak na tyle lekka, że można ją zamontować we 2 osoby.

Dużą zaletą modułu proponowanego przez Toyotę jest brak ingerencji w konstrukcję pojazdu, dzięki czemu auto po powrocie z wakacji znów może stać się praktyczną osobówką zdolną przewieźć nawet 8 osób, a po demontażu foteli także sporo ładunku.

Zabudowa stanowi opcjonalne wyposażenie dostępne w wersjach Family, Bussiness oraz VIP. Na wykonanie spersonalizowanego zestawu odpowiadającego potrzebom klienta potrzeba około 20 dni. Potem nie pozostaje nic innego, jak cieszyć się swoim "kamperem".

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/7]
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)