Prezentacja: Toyota Aygo X - tylko nie czytaj "iks"

Prezentacja: Toyota Aygo X - tylko nie czytaj "iks"

Mateusz Żuchowicz
15.11.2021 11:31, aktualizacja: 30.09.2022 15:35

Nikogo nie dziwi, że klienci dziś gustują we wszystkim, co choć udaje, że terenu się nie boi. Oto Aygo Cross, czyli najmniejszy model Toyoty, który nie jest już zwykłym miejskim samochodzikiem, a tak powszechnie kochanym crossoverem. Zapraszam na film.

Toyota Aygo X - prezentacja wideo

Toyota Aygo X to samochód stworzony w Europie dla europejskich klientów. Projektanci skupili się na młodych mieszkańcach europejskich miast i oparli się na analizach współczesnych i przyszłych trendów życia w miastach Europy – cokolwiek to oznacza.

W każdym razie ten samochód ma być bardziej młodzieżowy. Czy jest? Moim zdaniem zdecydowanie tak! Powiem więcej, gdyby ten samochód był człowiekiem, to pewnie nadal chodziłby do szkoły i podkradał batony w szkolnym sklepiku. Tak bardzo jest młodzieżowy, a przy tym zadziorny.

Litera "X" w nazwie to zarówno symbol "cross" oznaczający crossovera, jak i nawiązanie do znaku X wkomponowanego w przedni pas Aygo aktualnej, drugiej generacji. Technicznie model bazuje na platformie TNGA-B, czyli tej samej, którą wykorzystano w nowym Yarisie oraz Yarisie Cross. Aygo X mierzy 3,7 m i jest o 235 mm dłuższe od swojego poprzednika. Rozstaw osi jest większy od Aygo drugiej generacji o 90 mm. Szerokość nadwozia jest większa od poprzedniego modelu o 125 mm i wynosi 1,74 m. Nowy model ma 1,51 m wzrostu

Toyota póki co nie zapowiada żadnych innych napędów niż dobrze znana benzynowa, 3-cylindrowa jednostka 1.0 o mocy 72 KM oraz momencie obrotowym na poziomie 93 Nm. Dodatkowo może ona być połączona z manulaną skrzynią biegów lub automatem S-CVT. To jednak nie wszytko. Zapraszam do obejrzenia materiału.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)