Takiej kuchni nie ma w niektórych knajpach - oto Peugeot Expert Foodtruck

Takiej kuchni nie ma w niektórych knajpach - oto Peugeot Expert Foodtruck

To "restauracja", która może stanąć wszędzie
To "restauracja", która może stanąć wszędzie
Źródło zdjęć: © mat. prasowe / Peugeot
Aleksander Ruciński
12.12.2021 10:10, aktualizacja: 14.03.2023 14:03

Peugeot i Whirlpool połączyli siły, by stworzyć kuchnię na kołach. Choć projekt nazywa się Foodtruck, jest czymś więcej niż tylko budką z jedzeniem.

Peugeot ma doświadczenie w łączeniu kulinariów z motoryzacją. Wystarczy wspomnieć choćby koncept z 2015 roku o nazwie "Le Bistrot du Lion". 6 lat później debiutuje kolejne wcielenie tego pomysłu, będące owocem współpracy stylistów Peugeot Design Lab i producenta sprzętu AGD Whirlpool.

Dzięki wspólnym wysiłkom powstało coś w rodzaju mobilnej restauracji, którą możemy rozłożyć wszędzie tam, gdzie uda się wjechać autem. W 5,3-metrowym nadwoziu Peugeota Experta zmieszczono pełnoprawną, rozkładaną kuchnię z imponującą powierzchnią blatów roboczych i niezbędnym sprzętem.

Większość elementów wykonano tu z antybakteryjnej, włoskiej ceramiki. Na pokładzie znajdziemy też system nagłośnienia umilającego pracę i posiłki, dwie parowe kuchenki, lodówkę, przestrzeń do przechowywania i zlew. Co ciekawe, cała elektronika może być zasilana panelami solarnymi zamontowanymi na dachu.

Peugeot Expert Foodtruck
Peugeot Expert Foodtruck© mat. prasowe / Peugeot

Najlepsze jest to, że po złożeniu "kramu" pojazd wygląda jak zwyczajny Peugeot Expert. Aż trudno uwierzyć, ile mieści się w jego wnętrzu. Chętni będą mogli się o tym przekonać, uczestnicząc w cyklicznych imprezach Whirlpool Experience Tour. Co ciekawe, auto ma pojawić się także w Polsce, choć konkretne daty na razie pozostają nieznane.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)