Szklany dach w Bugatti Chironie. Namiastka nadwozia cabrio

Szklany dach w Bugatti Chironie. Namiastka nadwozia cabrio

Bugatti Chiron ze szklanym dachem od sierpnia
Bugatti Chiron ze szklanym dachem od sierpnia
Źródło zdjęć: © fot. Materiały prasowe
Krystian Rola
26.07.2018 08:30, aktualizacja: 01.10.2022 17:11

Bugatti wprowadza możliwość zamontowania Sky View. Szklany dach ma być namiastką nadwozia cabrio, którego Chiron nigdy nie otrzyma. Jest to ciekawa propozycja dla wysokich klientów.

Sky View został wykonany z laminowanej struktury z czterema warstwami pośrednimi. Producent zapewnia, że modyfikacja nie wpłynie w żaden sposób na wyciszenie wnętrza, a przyciemnione szkło będzie zapobiegać nagrzewaniu się kabiny. Ponadto szkło jest zabarwione, aby zapobiec oślepianiu i chronić prywatność pasażerów. Szklane okno zostało umieszczone nad każdym z siedzeń. Opcja panoramicznego dachu może być ciekawą propozycją dla wysokich klientów Bugatti. Jego budowa zaowocowała powiększeniem przestrzeni nad głowami pasażerów o 2,7 cm.

Panoramiczny dach zaowocował 2,7 cm. dodatkowej przestrzeni nad głowami pasażerów
Panoramiczny dach zaowocował 2,7 cm. dodatkowej przestrzeni nad głowami pasażerów© fot. Materiały prasowe

Chiron ze szklanym dachem ma zadebiutować podczas Monterey Car Week w sierpniu. Jednak panoramiczne okna, mogą zostać przyćmione na stanowisku Bugatti przez zapowiadany model Divo. Będzie to Chiron, o lepszych właściwościach aerodynamicznych. Jego prędkość maksymalna zostanie ograniczona, ale auta ma zyskać na przyspieszeniu. Producent planuje wyprodukować 40 egzemplarzy, jednak wszystkie zostały już wyprzedane.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)