Edycja specjalna Bugatti Chiron. Już wyprzedana

Edycja specjalna Bugatti Chiron. Już wyprzedana

Bugatti Chiron
Bugatti Chiron
Źródło zdjęć: © fot. Materiały prasowe
Krystian Rola
06.07.2018 14:57, aktualizacja: 14.10.2022 14:47

Według informacji ujawnionych przez uczestników zamkniętego wydarzenia Bugatti wyprodukuje lżejszą wersję swojego potwora. Jego prędkość maksymalna ma zostać ograniczona do 385 km/h, ale ma zyskać na przyspieszeniu

Bugatti podczas Salonu Samochodowego w Genewie pokazało następcę Veyrona. Chiron po 10 latach produkcji zastąpił swojego starszego brata. Silnik W16 o pojemności 8 litrów, cztery turbosprężarki. To wszystko dało 1500 KM i 1600Nm. Każdy wiedział, że nowa propozycja od Bugatti musi być jeszcze mocniejsza i szybsza.

Bugatti Veyron
Bugatti Veyron© fot. Materiały prasowe

Według niepotwierdzonych informacji Bugatti planuje stworzyć edycję specjalną Chirona. Wyprodukowanych ma zostać mniej niż 100 egzemplarzy, które zostały już wyprzedane. Chiron Divo ma lepiej przyspieszać do 100 km/h i 200 km/h. Prędkość maksymalna będzie mniejsza, ponieważ została ograniczona do 385 km/h. Jednak w tym modelu producent skupił się na przyspieszeniu wprowadzając zmiany aerodynamiczne. Za lepsze przyspieszenie ma odpowiadać skrzynia biegów zaadoptowana z samochodów wyścigowych oraz redukcja masy o 18 kg w stosunku do wersji zwykłej.

Bugatti Chiron
Bugatti Chiron© fot. Materiały prasowe

Prawdopodobnie Chiron Divo zostanie zaprezentowany w Peblle Beach w przyszłym miesiącu. Klienci będą jednak musieli poczekać na zamówione egzemplarze do roku 2020. Cena? Edycja specjalna ma być dużo droższa od zwykłego Chirona. Trzeba będzie za nią zapłacić ponad 5 mln dol (równowartość 18,5 mln zł). Kwota zaskakuje, ponieważ zwykły Chiron kosztuje ponad 12,5 mln zł. Dopłata za lepsze przyspieszenie wydaje się kolosalna, ale Chiron Divo po kilku latach może być jeszcze droższy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)