Suszyli na drodze dla rowerów. Takiej prędkości się nie spodziewali

Policjanci zmierzyli prędkość mężczyźnie na elektrycznej hulajnodze
Policjanci zmierzyli prędkość mężczyźnie na elektrycznej hulajnodze
Źródło zdjęć: © Policja | Policja Wrocław

29.03.2023 12:57, aktual.: 29.03.2023 16:43

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Niektórzy uważają, że rowerzyści oraz użytkownicy elektrycznych hulajnóg są bezkarni. Nic bardziej mylnego. Najlepiej obrazuje to niedawna sytuacja, w której mężczyzna przekroczył prędkość, jadąc elektryczną hulajnogą po ścieżce dla rowerów. Został ukarany mandatem.

W ostatnich dniach wrocławscy policjanci prowadzili działania "Bezpieczeństwo rowerzystów", kontrolując, czy kierujący stosują się m.in. do ograniczeń prędkości. W pewnym momencie ich uwagę przykuł jednak mężczyzna, który wyjątkowo szybko poruszał się elektryczną hulajnogą po drodze dla rowerów.

Policjanci postanowili zmierzyć jego prędkość za pomocą laserowego miernika, który wskazał, że mężczyzna porusza się z prędkością 39 km/h. Warto tu przypomnieć, że zgodnie z art. 4, pkt 6 ust. 4 ustawy Prawo o ruchu drogowym, prędkość dopuszczalna dla hulajnogi elektrycznej i urządzenia transportu osobistego wynosi 20 km/h.

Policjanci zatrzymali więc mężczyznę do kontroli. Okazał się nim 40-latek ze Strzelina, który tłumaczył swoje wykroczenie pośpiechem na pociąg. Funkcjonariusze nałożyli w związku z tym na mężczyznę mandat w wysokości 200 zł za przekroczenie prędkości o 19 km/h.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)