Stylowy SUV dostosowany do jazdy miejskiej. Poznaj Lexusa UX

Stylowy SUV dostosowany do jazdy miejskiej. Poznaj Lexusa UX

Patryk Wieczorek
27 kwietnia 2021

Nowoczesne crossovery doskonale sprawdzą się w typowo miejskiej przestrzeni. To zasługa nie tylko wysokiego komfortu jazdy, ale bezkompromisowego podejścia do tylnej części nadwozia. Lexus UX zadebiutował już w 2018 roku i od tego czasu błyskawicznie zdobywa coraz większą popularność.

Nowoczesny crossover pozwoli ci doskonale panować nad sytuacją na drodze. Lexus UX ma niskie położenie środka ciężkości, co przekłada się na lepszą dynamikę i precyzję podczas jazdy i manewrowania. Jednocześnie dzięki specjalnej konstrukcji nadwozia i stabilizatorom aerodynamicznym samochód zapewnia doskonałą stabilność podczas rozwijania dużych prędkości. W połączeniu z przestronnym wnętrzem, do którego wykonania użyto wysokiej jakości materiałów, otrzymujesz samochód, który zapewni najwyższy komfort jazdy.

W parze z dużą dynamiką idą równie dobre osiągi. Lexus UX dostępny jest w dwóch wersjach napędu, samoładującym się silnikiem hybrydowym o mocy 184 KM oraz silnikiem benzynowym o mocy 171 KM. Obie wersje oszczędnie gospodarują paliwem, oferując niższe spalanie, ale jednocześnie zapewniają przyzwoite przyspieszenie. Warto dobrze rozważyć zakup konkretnego modelu. Wersja hybrydowa doskonale sprawdzi się podczas typowego ruchu miejskiego, częstego hamowania i manewrów. Jeżeli sporadycznie zdarza ci się jeździć po mieście, dobrym rozwiązaniem będzie benzyna.

Największym atutem Lexusa UX jest bez wątpienia lekkość prowadzenia. Nieduże wymiary auta pozwalają na sprawne manewrowanie w mieście nawet w trudnodostępnych miejscach czy na małych parkingach. Z pomocą przychodzą również kamerki. Poza klasyczną kamerą cofania, UX wyposażony jest w kilka obiektywów umożliwiających rejestrowanie obrazu 360 wokół samochodu i pokazywanie go z perspektywy lotu ptaka na dużym, 10-calowym ekranie. W razie potrzeby ekran wygeneruje również linie pomocnicze, które będą przydatne w czasie parkowania.

Wysoki profil modelu UX w połączeniu z krótszym nadwoziem sprawia, że samochód prowadzi się niezwykle lekko. Wysoka pozycja kierowcy wpływa na większe poczucie bezpieczeństw i lepszy komfort podczas jazdy w trudnych warunkach. Dzięki stosunkowo wysokiemu prześwitowi auto sprawdza się w typowo miejskich sytuacjach, bez problemu poradzi sobie z wjeżdżaniem na wysokie krawężniki, a sztywne zawieszenie daje odpowiedni komfort na nierównościach i pozwala na płynną jazdę nawet po kiepskiej nawierzchni.

Lexus UX dostępny jest w kilku wersjach wyposażenia. Najbardziej interesujące wydają się być opcje F IMPRESSION i F SPORT EDITION. Pierwsza z nich oferuje elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne, ułatwienia parkowania w postaci przedniego i tylnego czujnika parkowania oraz kamery cofania, a także szereg udogodnień takich jak system BSM, przyciemniane szyby oraz podgrzewane fotele przednie. W wersji F SPORT EDITION możemy natomiast liczyć na wszystkie dotychczasowe udogodnienia, a dodatkowo kilka innych nowinek, jak sportowe zawieszenie i fotele wykonane z pianki zintegrowanej, które zapewniają doskonały komfort jazdy. Dodatkowego smaku dodaje sportowy pakiet stylizacyjny.

Lexus UX to najmłodszy i jednocześnie najbardziej intrygujący model, który cieszy się rekordową popularnością. Nic w tym dziwnego, to samochód, który jest nie tylko wszechstronny, ale również bezpieczny. Podobnie jak inne auta z nowego rocznika, wyposażono go w Lexus Safety System +2 czyli pakiet wszechstronnych rozwiązań w dziedzinie czynnego bezpieczeństwa. Stylowy crossover. Lexus UX z gwarancją ceny już od 133 000 PLN. Dowiedz się więcej.

Źródło artykułu:WP Autokult
Komentarze (0)