Sprawdź, gdzie oglądać Formułę 1 na żywo. Jest nawet transmisja w TVP

Poradniki i mechanikaSprawdź, gdzie oglądać Formułę 1 na żywo. Jest nawet transmisja w TVP20.03.2019 10:20
Za 10-15 zł miesięcznie możesz mieć dostęp do transmisji F1 na żywo. Zobacz, która oferta jest dla ciebie najkorzystniejsza.
Za 10-15 zł miesięcznie możesz mieć dostęp do transmisji F1 na żywo. Zobacz, która oferta jest dla ciebie najkorzystniejsza.
Źródło zdjęć: © fot. HochZwei/East News

Wyłączne prawa do transmisji wyścigów Formuły 1 na żywo w Polsce ma stacja Eleven Sports. Wykupienie go jest najkorzystniejsze w Wirtualnej Polsce. Jednak za sprawą uczestnictwa Roberta Kubicy, prawa do transmisji wykupiło też TVP. Jest tylko jeden szkopuł. I nie chodzi o płatny dostęp.

Telewizja Polska wykupiła tzw. sublicencję od stacji Eleven Sports na niepełną transmisję wyścigów. Jednym z punktów porozumienia było to, że TVP może transmitować wyścig od 45 minuty. W praktyce oznacza to połowę wyścigu lub nawet mniej niż połowę. Plusem natomiast jest bezpłatny dostęp. Wyścigi można oglądać w naziemnej telewizji cyfrowej kanału TVP Sport, a także na stronie TVPsport.pl oraz w aplikacji mobilnej.

W najlepszej sytuacji są osoby, które mają już Cyfrowy Polsat. Pakiet z kanałami Eleven Sports kosztuje 30 zł na miesiąc. Mając więc pakiet podstawowy za 20 zł/m-c, miesięcznie zapłacisz dodatkowe 10 zł za dostęp do Formuły 1. W praktyce przez dwa lata to dodatkowe 240 zł, a więc 120 zł rocznie.

Jeśli nie posiadasz dekodera i anteny Cyfrowego Polsatu, koszt abonamentu wzrośnie o 5 zł. Czyli zapłacisz 35 zł/m-c przez 24 miesiące. Przy odjęciu bezpłatnych 3 pierwszych miesięcy i doliczeniu jednorazowej opłaty 4 zł, łącznie to 739 zł przez dwa lata.

Platformy internetowe

Chcąc wykupić bezpośrednio w Eleven Sports wyłącznie prawa do oglądania transmisji F1, zapłacisz 159 zł za rok abonamentu lub 89,90 za pół roku lub 15,90 zł za miesiąc. Transmisje możesz oglądać zarówno na komputerze, jak i na urządzeniu mobilnym po zainstalowaniu aplikacji. Jest to oferta korzystniejsza od zakupu Cyfrowego Polsatu z dekoderem, ale oczywiście patrząc wyłącznie z punktu widzenia osoby zainteresowanej tylko Formułą 1.

Jeszcze korzystniej jest wykupić abonament miesięczny w serwisach takich jak pilot.wp.pl. Zapłacisz 14,90 zł/m-c za dostęp do Eleven Sports. 15 zł kosztuje dostęp przez platformy Player.pl praz Ipla.tv. Wydaje się drożej niż przy rocznym abonamencie Eleven Sports, ale trzeba pamiętać, że sezon Formuły 1 zaczyna się w marcu, a kończy w grudniu. Trwa więc nie 12 miesięcy, ale w zaokrągleniu 10, co oznacza wydatek 149 zł za pełny sezon.

Jednak dobrze licząc i wykupując abonament przed pierwszym wyścigiem, sezon skończy się w dziewiątym okresie rozliczeniowym. Dzięki temu można zaoszczędzić jeszcze 14,90 zł i w pilot.wp.pl będzie was kosztował 134,10 zł.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)