Samochód na miarę potrzeb. Ford Kuga na dalekie i krótkie trasy

Samochód na miarę potrzeb. Ford Kuga na dalekie i krótkie trasy

Patryk Wieczorek
23 kwietnia 2021

Szeroka gama silników i mnóstwo dostępnych udogodnień sprawiają, że Ford Kuga sprawdzi się w każdym stylu jazdy. Wybierając samochód możesz liczyć na niską cenę już od 99 900 zł, atrakcyjne ubezpieczenie, a także elastyczne formy finansowania.

Partnerem jest Ford

Kuga to przede wszystkim jeden z wiodących samochodów Forda wykorzystujący technologię samochodów elektrycznych. Możesz skusić się na napęd EcoBlue Hybrid czyli silnik Diesla z miękką hybrydą, która pozwoli zaoszczędzić sporo paliwa przy jednoczesnym zachowaniu swobody podróżowania, lub pełen hybrydowy zespół napędowy. Z kolei w dużych miastach sprawdzi się model Plug-in Hybrid, który wymaga dostępu do gniazdka 230V lub innego punktu ładowania (wallbox, publiczna ładowarka) . Szerokie spektrum silników elektrycznych pozwala dostosować samochód do trybu jazdy, ale oferuje również wyjątkowo atrakcyjne spalanie paliwa – nawet 1,5 l na 100 km w wersji Plug-in Hybrid.

Wydajna wersja hybrydowa jest stworzona do tego, by odpowiadać na potrzeby osób poruszających się przede wszystkim w przestrzeni miejskiej. Jeśli myślisz o samochodzie, który osiąga wysoką wydajność na dużych dystansach, postaw na alternatywne silniki – diesla w wersji 1.5 EcoBlue 120 KM lub 2.0 EcoBlue 190 KM, a także benzynę – 15 EcoBoost 120 lub 150 KM. Niezależnie od napędu, Kuga dobrze radzi sobie w przestrzeni miejskiej, oferując należytą dynamikę jazdy i dobre właściwości skrętne. To zwinne i wygodne auto, które sprosta wymaganiom kierowców i jeden z najlepszych modeli w swojej klasie.

Ford Kuga to również najwyższa jakość w kwestiach bezpieczeństwa. Samochody Forda wyposażone są w aktywny tempomat, który dostosowuje prędkość jazdy do pojazdu jadącego przed tobą oraz do panujących ograniczeń prędkości. Za utrzymywanie auta na środku pasa ruchu odpowiada technologia Lane Centring. Ford Kuga to szereg ułatwień dotyczących parkowania. System Active Park Assist dzięki szeregowi czujników przejmuje stery i automatycznie parkuje, a także wyjeżdża z parkingu. Nowoczesny Ford jest również wyposażony w system monitorowania martwego pola – dzięki niemu zmiana pasa ruchu na dwupasmówkach będzie płynna i obejdzie się bez zbędnego ryzyka.

Uwagę zwraca również wnętrze samochodu. Zaprojektowano je tak, by zapewnić jak największy komfort podczas jazdy. Doskonała ergonomia auta zapewnia należytą ilość miejsca zarówno na przednich, jak i tylnych siedzeniach. Pojemny bagażnik jest w stanie pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy, a w razie potrzeby możesz powiększyć go jeszcze bardziej, przesuwając tylne siedzenia. Takie ustawienie zwiększa pojemność bagażnika aż o 67 litrów, co pozwala uzyskać nawet 645l.

Nowoczesnego Forda Kugę dostaniesz w kilku zróżnicowanych opcjach wyposażenia. Już w najniższej wersji otrzymasz bogate wyposażenie. Ford Kuga Trend jest wyposażony w zestaw czujników wspomagających parkowanie przodem i tyłem, system nawigacji z ekranem 8”, obsługę Apple Car Play oraz Android Auto, wybór trybu jazdy i asystenta chroniącego przed kolizją z pieszymi i innymi pojazdami. W wersji Titanum możesz liczyć między innymi na dwustrefową klimatyzację, 12,3-calowy wyświetlacz, kamerę cofania oraz 17-calowe obręcze kół ze stopów lekkich.

Model ST-Line oferuje wyposażenie podobne do wersji Titanium ale opakowane w atrakcyjnej i przyciągającej wzrok sportowej stylistyce. Dodatkowo w standardzie otrzymujemy 18” obręcze kół, sportowe zawieszenie i składane elektrycznie lusterka boczne. W wersji Vignale możemy liczyć również na 18” obręcze kół ze stopów lekkich a dodatkowo reflektory w technice Full LED, system nagłośnienia Bang & Olufsen, tapicerkę skórzaną Windsor, przyciemniane szyby, oraz podgrzewane: przednie fotele i skrajne siedzenia w drugim rzędzie, kierownicę i przednią szybę.

Ford Kuga zyskuje dużą popularność nie tylko w Europie, ale i w Polsce. W styczniu i lutym 2021 sprzedaż Forda na starym kontynencie wzrosła ponad trzykrotnie. W Polsce zainteresowanie modelem jest równie duże, a to wszystko dzięki bardzo dobrym rezultatom testów porównawczych oraz pozytywnym opiniom ekspertów. Teraz kupisz Forda Kugę z rabatem nawet 19 tys. złotych. Ford Kuga jest dostępny również w pakiecie dla firm w racie od 765 złotych netto miesięcznie. To doskonały moment na to, by pomyśleć o modernizacji swojej floty stosunkowo niewielkim kosztem.

Partnerem jest Ford
Źródło artykułu:WP Autokult
Udostępnij:
Komentarze (0)