Rozmowa z GPS-u rodem. Dwoje młodych lektorów podbija internet, a mistrz komentuje

Rozmowa z GPS-u rodem. Dwoje młodych lektorów podbija internet, a mistrz komentuje09.08.2022 10:39
KRÓTKI DIALOG MŁODYCH LEKTORÓW JAK Z GPS-U STAŁ SIĘ HITEM
KRÓTKI DIALOG MŁODYCH LEKTORÓW JAK Z GPS-U STAŁ SIĘ HITEM
Źródło zdjęć: © fot. Mariusz Zmysłowski

Film, w którym młodzi lektorzy udają nawigację wykręcił na Tik-Toku ponad 1,4 mln wyświetleń. Próbę ocenił polski głos Google Maps.

Nagranie z sympatycznym dialogiem dwojga młodych lektorów – Piotra Tarsy i Gabrieli Talaczek – w którym naśladują instrukcje nawigacji, w ciągu dwóch dni od publikacji zebrało niemal półtora miliona wyświetleń i mnóstwo pozytywnych reakcji.

Nic więc dziwnego, że w komentarzach pod filmem szybko padło nazwisko Jarosława Juszkiewicza, najbardziej znanego polskiego głosu nawigacji, którego na co dzień możemy usłyszeć w Google Maps.

Na nagranie ku radości twórców zareagował też sam Juszkiewicz, który napisał: "Prawie idealnie :) Pozdrawiam". Niezwykle ciepły odbiór filmu jest tylko kolejnym dowodem na przewagę ludzkiego głosu nad tym, który generuje maszyna.

Jeszcze w 2020 r. było głośno o decyzji Google'a, który chciał zastąpić głos Jarosława Juszkiewicza na pochodzący z syntezatora mowy, jednak liczne protesty Polaków sprawiły, że technologiczny gigant szybko wycofał się ze swojej decyzji. Cóż powiedzieć – miło to słyszeć.

Film znajdziecie pod tym linkiem.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)