Robert Kubica testuje bolid LMP1

Robert Kubica testuje bolid LMP1

Robert Kubica testuje bolid LMP1
Źródło zdjęć: © fot. bykolles.com
Marcin Łobodziński
20.11.2016 09:14, aktualizacja: 01.10.2022 21:33

Robert Kubica dziś testuje bolid LMP1 podczas odbywających się jazd dla młodych kierowców w Bahrajnie.

Polak siedzi za kierownicą bolidu LMP1 teamu ByKolles podczas organizowanych w Bahrajnie testów dla zawodników nie mających doświadczenia. Jest to poważny krok w kierunku powrotu do wyścigów samochodowych. Po występie w serii Renault Sport Trophy Robert szukał sobie miejsca i test w bolidzie LMP1 sugeruje jakoby był zainteresowany serią WEC.

Samochód, którym jeździ Polak to 600-konny CLM P1/01 ważący 850 kg. Dzisiejszy test nie oznacza, że Robert jest kandydatem na kierowcę w Długodystansowych Mistrzostwach Świata. Nie wiadomo nic o propozycjach, które mógłby dostać. Występ w zespole Colina Kollesa mógłby być jedynie przepustką do tego świata, ale nie można się spodziewać sukcesów za kierownicą jego prototypu, który rywalizuje w tej samej klasie co fabryczne Porsche i Toyoty.

[aktualizacja]

Robert Kubica uzyskał najlepszy czas w gronie kierowców jeżdżących bolidem zespołu ByKolles. Po testach przyznał, że chciał się sprawdzić w dłuższych przejazdach i stwierdził, że jest dobrze przygotowany fizycznie do wyścigów długodystansowych pomimo pewnych ograniczeń. Bolid nie był przygotowany do jego niesprawności, zatem kierowca nie mógł go wykorzystać w 100 procentach. W wywiadzie dla motorsport.com powiedział także, że celem jest znalezienie się w stawce w WEC.

Najlepszy czas okrążenia Roberta Kubicy to 1.47,222 min czyli około 5 s gorszy od najszybszych bolidów fabrycznych klasy LMP1. Jednocześnie najlepszy z czasów osiągniętych przez inne zespoły niż Porsche, Audi i Toyota.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)