Przyjechał z intruzem na dachu pod samą komendę. Zaczęło się na przejściu dla pieszych

Przyjechał z intruzem na dachu pod samą komendę. Zaczęło się na przejściu dla pieszych

Kierowca busa przejechał tak kilka ulic
Kierowca busa przejechał tak kilka ulic
Źródło zdjęć: © fot. Policja
Aleksander Ruciński
17.02.2022 08:04, aktualizacja: 14.03.2023 13:17

Mieszkańcy Lubartowa mogli oglądać sceny jak z planu kaskaderskiego. Kierowca przez kilka ulic wiózł na dachu auta mężczyznę, który próbował go zastraszyć. Nerwowy 30-latek zyskał darmową przejażdżkę, ale teraz pięć lat może spędzić w więzieniu.

O niecodziennej sytuacji, do której doszło w niedzielny wieczór 13 lutego, informuje lubelska policja. Wszystko zaczęło się na przejściu dla pieszych przy ulicy Powstańców Warszawy.

Kierujący mercedesem vito zatrzymał się, by przepuścić pieszych. Po chwili na maskę jego auta wskoczył nieznany mężczyzna, uszkodził przednią szybę, a następnie wszedł na dach pojazdu. Wystraszony kierowca ruszył, w międzyczasie informując o zdarzeniu policję, po czym - z delikwentem na dachu - udał się pod najbliższą komendę.

Sprawcą okazał się 30-letni mieszkaniec Lubartowa, który nie potrafił wyjaśnić przyczyn swojego zachowania. Usłyszał zarzut zniszczenia mienia i spowodowania strat o wartości ponad 6 tys. zł. Trafił do aresztu, a o dalszych losach zdecyduje sąd. Za "kaskaderski" wyczyn mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)