Protest branży turystycznej. Ruch w centrum Warszawy utrudniają autokary

Protest branży turystycznej. Ruch w centrum Warszawy utrudniają autokary

Autokary jeżdżą w kółko po Warszawie utrudniając ruch
Autokary jeżdżą w kółko po Warszawie utrudniając ruch
Źródło zdjęć: © fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Filip Buliński
30.10.2020 13:36, aktualizacja: 16.03.2023 15:45

Przez ostatnie tygodnie przez Warszawę przeszły najróżniejsze protesty, przez co ruch po mieście jest znacznie utrudniony. W piątek 30 października dużych utrudnień w ruchu można się spodziewać nie tylko ze względu na Strajk Kobiet – swój protest rozpoczęli także przedstawiciele branży turystycznej.

Przedstawiciele branży turystycznej, którzy w wyniku epidemii koronawirusa należą do grona najbardziej pokrzywdzonych, rozpoczęli w piątkowe południe 30 października protest w centrum Warszawy. Jak donosi TVN24, po głównych ulicach stolicy jeździ ok. 100 autokarów, autobusów i busów spowalniając tym samym ruch.

Pojazdy oznaczone są znakiem protestu – autokarem wpadającym do rzeki – a niektóre z nich mają wywieszone postulaty kierowców. Domagają się oni przede wszystkim konkretnego wsparcia ze strony rządu, które pomoże im przetrwać kryzys. Protesty mają formę spontaniczną, nie były wcześniej zgłaszane ani zapowiadane.

Pojazdy poruszają się po określonej trasie, która wiedzie w kółko po ul. Świętokrzyskiej, Marszałkowskiej, al. Jerozolimskich i Jana Pawła II wszystkimi pasami ruchu. Kierowcy w miarę możliwości powinni omijać wskazane arterie, jeśli nie chcą utknąć w korku.

Biorąc jednak pod uwagę zapowiadany od kilku dni protest kobiet przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego o zakazie aborcji, lepiej w ogóle odpuścić sobie poruszanie się samochodem po wielu częściach miasta. Utrudnień można spodziewać się przede wszystkim w centrum, ale także na Mokotowie, Ochocie czy na Powiślu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)