Premiera Grecale przesunięta. Maserati podało nowy termin

Premiera Grecale przesunięta. Maserati podało nowy termin

Maserati Grecale w kamuflażu
Maserati Grecale w kamuflażu
Źródło zdjęć: © fot. mat. prasowe/Maserati
Filip Buliński
19.10.2021 07:12, aktualizacja: 14.03.2023 14:43

Jeśli na myśl o nowym modelu Maserati przebieraliście nogami, będziecie musieli jeszcze trochę poczekać. Maserati ogłosiło, że szeroko zapowiadana premiera nowego SUV-a nie odbędzie się, jak dotąd zapowiadano, 16 listopada, ale dopiero wiosną 2022 r.

Maserati wiąże z nowym SUV-em Grecale bardzo duże nadzieje. Nie ma się co dziwić. W końcu powalczy on w rosnącym segmencie crossoverów premium obok większego Levante. Włosi niedawno zapowiedzieli, że nowy model ujrzy światło dzienne już 16 listopada. Teraz ogłosili jednak, że chętni będą musieli jeszcze chwilę poczekać.

Decyzja ma związek z ogólnym kryzysem na rynku półprzewodników. Ich niedobory sprawiają, że producenci mają trudności w utrzymaniu zakładanej produkcji. Podobnie jest w przypadku Grecale.

Luki w łańcuchu dostaw sprawiają, że Maserati mogłoby nie zaspokoić zainteresowania klientów, co wiązałoby się z długim czasem oczekiwania na samochody. Stąd przesunięcie premiery na wiosnę 2022 r.

Decyzja wydaje się logicznym i bezpiecznym posunięciem. Maserati zapewnia jednak, że robi wszystko, by zagwarantować ciągłość produkcji. Nie pozostaje więc nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)