Premiera filmu "Pomimo" o niezwykłej podróży warszawą przez świat

Premiera filmu "Pomimo" o niezwykłej podróży warszawą przez świat

Twórcy filmu - Mateusz Pasternak (po lewej), Jacek Sawicki (po prawej) - i główny jego bohater (pośrodku) Ryszard Sługocki
Twórcy filmu - Mateusz Pasternak (po lewej), Jacek Sawicki (po prawej) - i główny jego bohater (pośrodku) Ryszard Sługocki
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Smoliński
Marcin Łobodziński
23.03.2022 11:51, aktualizacja: 14.03.2023 12:50

Już niebawem premiera filmu "Pomimo" opowiadającego o niezwykłej historii, o której świat zapomniał na ponad sześć dekad. Bohaterami są dwaj dziennikarze, którzy w 1957 r. wybrali się w podróż dookoła świata produkowaną w FSO warszawą.

Już sam film jest niezwykły, ponieważ jeden z jego twórców, będąc pod wrażeniem po przeczytaniu książki "Od Wisły do rzeki Perłowej", postanowił odnaleźć jej autora – obecnie 94-letniego Ryszarda Sługockiego.

Po tym spotkaniu dwóch kolegów, pasjonatów motoryzacji, kompletnie nie znających się na produkcji filmów, stwierdziło, że muszą nakręcić dokument o historii opowiedzianej w książce.

Ryszard Sługocki pokazuje artykuł w "Expressie Wieczornym"
Ryszard Sługocki pokazuje artykuł w "Expressie Wieczornym"© fot. Marcin Smoliński

Film jest opowieścią o niezwykłej w tamtych czasach odwadze, determinacji i marzeniach, także trudnościach związanych z podróżą, która dziś jest już tylko kwestią pieniędzy, ale w latach 50. była też kwestią polityczną.

Nawet prace nad filmem spotkały się z trudnościami, ponieważ o materiały archiwalne z Polskiej Kroniki Filmowej autorzy walczyli dwa lata – nigdy nie zostały opublikowane.

Zobacz trailer filmu "Pomimo":

Autorzy zapraszają na premierowy pokaz filmu, który odbędzie się 20 kwietnia o godzinie 20 w warszawskim kinie Muranów. Bilety są już w sprzedaży.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)