Policjanci dopadli seryjnego złodzieja katalizatorów. Miał na koncie kilkadziesiąt kradzieży

23-latek usłyszał w sumie 29 zarzutów kradzieży i  4 zarzuty usiłowania kradzieży
23-latek usłyszał w sumie 29 zarzutów kradzieży i 4 zarzuty usiłowania kradzieży
Źródło zdjęć: © Licencjodawca

19.05.2023 16:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Policjanci z Krakowa zatrzymali 23-latka, który kradł katalizatory samochodowe. Młody mężczyzna przyznał się do winy. Teraz grozi mu odsiadka.

Kryminalni z Komisariatu Policji VIII w Krakowie zatrzymali do kontroli pojazd, którym według uzyskanych informacji miał przemieszczać się mężczyzna podejrzany o kradzież katalizatorów na terenie miasta. Kierowcą okazał się 23-letni mieszkaniec Krakowa. Po sprawdzeniu w policyjnym systemie wyszło, że auto prowadzone przez mężczyznę nie jest jego własnością i od ponad pół roku nie posiada ważnych badań technicznych.

Dodatkowo na samochodzie należącym do znajomego kierowcy umieszczone były numery rejestracyjne przyporządkowane do innego pojazdu, natomiast właściwe tablice rejestracyjne zostały znalezione w środku auta. Oprócz tego funkcjonariusze odkryli tam kilka wyciętych katalizatorów samochodowych, obcinak do rur stalowych, podnośnik hydrauliczny, piłę do cięcia metalu oraz pięć telefonów komórkowych.

W samochodzie mężczyzny znaleziono kilka wyciętych katalizatorów samochodowych
W samochodzie mężczyzny znaleziono kilka wyciętych katalizatorów samochodowych© KMP w Krakowie

Mężczyzna został też poddany badaniu trzeźwości, które wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. 23-latka zatrzymano i przewieziono do policyjnej jednostki. Ujawnione przedmioty wraz z dowodem rejestracyjnym oraz kluczykami od samochodu zabezpieczono, a pojazd odholowano na policyjny parking.

W trakcie przesłuchania w komisariacie mężczyzna przyznał się do szeregu kradzieży katalizatorów samochodowych, których dokonał w okresie od grudnia ub.r. do maja br. na terenie Krakowa. Wstępne straty związane z jego przestępczą działalnością oszacowano na blisko 110 tysięcy złotych.

23-latek usłyszał w sumie 29 zarzutów kradzieży oraz 4 zarzuty usiłowania kradzieży katalizatorów. Odpowie on również za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości i wykroczenie w związku z brakiem umieszczenia właściwych tablic rejestracyjnych na prowadzonym przez niego pojeździe. Grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)