Kradną katalizatory. Jedna marka na celowniku złodziei

Kradną katalizatory. Jedna marka na celowniku złodziei

W Rudzie Śląskiej coraz częściej dochodzi do kradzieży katalizatorów
W Rudzie Śląskiej coraz częściej dochodzi do kradzieży katalizatorów
Źródło zdjęć: © Śląska Policja
05.04.2023 13:16, aktualizacja: 05.04.2023 16:19

Mundurowi z Rudy Śląskiej informują, że – po dość długim czasie spokoju – znów dochodzi do kradzieży katalizatorów. W ciągu pierwszego weekendu kwietnia złodzieje wycięli je z sześciu samochodów. Co ciekawe, były to pojazdy jednej marki.

W ostatni weekend na terenie Rudy Śląskiej złodzieje wycięli katalizatory z sześciu samochodów, wszystkie to toyoty.

Niestety wycinania katalizatorów nikt nie usłyszał. Policjanci apelują do osób, które szczególnie nocą słyszą podejrzany hałas (dźwięk cięcia metalu) o pilne powiadamianie Policji. Interesujmy się także podejrzanymi zachowaniami, które zauważamy. W przypadku kradzieży katalizatorów, z pewnością sygnałem do nabrania podejrzeń będzie osoba leżąca pod autem, spod którego rozlegają się odgłosy cięcia

KMP Ruda Śląska

Policjanci podkreślają, że w przypadku kiedy jesteśmy świadkami podejrzanego procederu, nie musimy sami reagować. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112, a najbliższy patrol na pewno niebawem zjawi się w okolicy.

Katalizatory, również te ze starszych samochodów, to dla złodziei łatwy sposób na zarobek. Te podzespoły osiągają wysokie ceny z uwagi na występujące w nich rzadkie metale szlachetne. To z kolei powoduje, że przestępcy decydują się często na bardzo zuchwałe kradzieże, nawet pod oknami domów właścicieli lub na ruchliwych parkingach.

Źródło artykułu:Pilne
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie