Siedem osób w passacie, z czego jedna w bagażniku. W dodatku kierowca nie miał uprawnień

Siedem osób w passacie, z czego jedna w bagażniku. W dodatku kierowca nie miał uprawnień29.11.2019 08:50
Jedna z siedmiu osób podróżujących Passatem jechała w bagażniku.
Jedna z siedmiu osób podróżujących Passatem jechała w bagażniku.
Źródło zdjęć: © fot. policja.pl

Funkcjonariusze z KMP w Złotoryi otrzymali informację o volkswagenie passacie, którym podróżuje więcej niż 5 osób. Patrol wysłany we wskazane miejsce szybko namierzył pojazd. Okazało się, że samochodem jechał kierowca i sześciu pasażerów - jedna z kobiet leżała w bagażniku.

Nie od dziś wiadomo, że Volkswagen Passat B5 Variant jest całkiem pojemnym samochodem. Szkoda tylko, że nie wszyscy wykorzystują przestrzeń w kabinie zgodnie z przepisami, narażając siebie i współpasażerów na duże niebezpieczeństwo. Nieodpowiedzialnym kierowcą okazał się 22-letni obywatel Słowacji, który przewoził całą swoją rodzinę, wliczając w to dwoje dzieci.

Zbyt duża liczba pasażerów nie była niestety jego jedynym przewinieniem. Funkcjonariusze mieli także zastrzeżenia do stanu technicznego pojazdu. Były również trudności z wylegitymowaniem 22-latka, który twierdził, że nie ma przy sobie dokumentów. Próbując uniknąć konsekwencji popełnionych wykroczeń, podał policjantom fałszywe dane.

Prawda wyszła na jaw, gdy funkcjonariusze skontaktowali się z Polsko-Słowackim Centrum Współpracy Służb Policyjnych, Granicznych i Celnych w Barwinku. Przy okazji dowiedzieli się, że obywatel Słowacji nie posiada uprawnień do kierowania pojazdem. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł. Samochód, który według policjantów nie nadawał się do dalszej jazdy, trafił natomiast na lawetę.

Jakby tego było mało, 22-latek odpowie także za kradzież. Jeden z funkcjonariuszy skojarzył go bowiem z nagraniem z monitoringu, zabezpieczonym na jednej z okolicznych stacji paliw. Mężczyzna kilka dni wcześniej dopuścił się kradzieży artykułów spożywczych. O jego dalszym losie zdecyduje najprawdopodobniej sąd.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)