Otwarto największą stację benzynową w Polsce. 22 stanowiska do tankowania

Otwarto największą stację benzynową w Polsce. 22 stanowiska do tankowania

Największa stacja paliw w Polsce
Największa stacja paliw w Polsce
Źródło zdjęć: © fot. Dyskont Paliwowy
Szymon Jasina
21.03.2019 11:13, aktualizacja: 28.03.2023 11:31

W Zgorzelcu otwarto piąty w Polsce Dyskont Paliwowy. Stacja imponuje rozmiarami, ale ma też być miejscem na odpoczynek. Powstała ona przy węźle autostrady A4 – informuje "Gazeta Wrocławska".

Trasy w kierunku niemieckiej granicy przyzwyczaiły nas do mnogości i wielkości stacji benzynowych – w końcu to ostatnia szansa, aby zatankować nieco taniej przed wyjazdem na Zachód. Firma Citronex (znana głównie z tego, że jest importerem bananów i zajmuje się transportem) otworzyła właśnie swoją piątą stację paliw i to drugą usytuowaną w przygranicznym Zgorzelcu (na ulicy Słowiańskiej 7). Nie byłoby w tym nic wyjątkowego, gdyby nie rekordowa wielkość obiektu.

Jak wymienia "Gazeta Wrocławska", nowy Dyskont Paliwowy (pod taką nazwą działa sieć Citronexu) ma 22 dystrybutory z paliwem i dodatkowy jeden z LPG. Na tym jednak nie koniec. Dla stacji ważnymi klientami są oczywiście kierowcy tirów, a to oznacza 9 dystrybutorów szybkiego tankowania dla ciężarówek i 5 z AdBlue. Uzupełnieniem jest 9 dystrybutorów z płynem do spryskiwacza i wodą.

Cały obiekt to też całodobowy market, restauracja, duży plac z miejscami parkingowymi dla osobówek i ciężarówek oraz myjnia dla tirów. na stacji znajduje się strefa relaksu, w której można odpocząć podczas podróży.

Jak informuje serwis wiadomoscihandlowe.pl, Citronex buduje już dwie kolejne duże stacje – w Kątach Wrocławskich i Gubinku.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)