Nowy wymiar przestrzeni. Lexus ES dla kierowców wymagających komfortu

Nowy wymiar przestrzeni. Lexus ES dla kierowców wymagających komfortu

Patryk Wieczorek
13 października 2021

Wygodny i dynamiczny Lexus ES to doskonała opcja dla osób, które dużo podróżują. Jeśli szukasz samochodu, który świetnie się prowadzi, a przy tym wyposażono go w liczne udogodnienia odpowiadające za twoje bezpieczeństwo na drodze, wybór jest jasny.

Lexus ES może poszczycić się znacznie mniejszą emisją spalin oraz zużyciem paliwa – zaledwie 4,5 l na 100 km przy 2,5-litrowym silniku. Wszystko to zasługa napędu hybrydowego czwartej generacji. Podczas jazdy miejskiej samochód płynnie przełącza się w tryb elektryczny, który nie emituje spalin ani hałasu. Nawet kilkukrotne dynamiczne zmiany trybu jazdy nie są w stanie zaburzyć płynnej pracy samochodu. Auto świetnie reaguje na choćby najlżejsze przyciśnięcie gazu. Możesz więc mieć pewność, że zarówno podczas miejskich manewrów, jak i jazdy z dużą prędkością samochód będzie dokładnie słuchać twoich poleceń.

Sama sylwetka samochodu również przekłada się na należyty komfort jazdy. Wydłużony dach w stylu coupé doskonale współgra z przestronnością sedana. Wydaje się, że to detal, jednak w rzeczywistości przekłada się na poczucie przestrzeni. Szczególnie dobrze widać to na tylnej kanapie i po stronie pasażera, wolne miejsce stwarza doskonałą przestrzeń do relaksu. Ogólne wrażenie luksusu dopełniają ergonomiczne, obite skórą i podgrzewane fotele, oferujące kierowcy i pasażerom wyrafinowany komfort podczas tych najdłuższych podróży.

W zależności od wersji wyposażenia możesz liczyć również na reflektory LED, inteligentny kluczyk oraz dodatkowe czujniki parkowania i kamery cofania. Jednocześnie każdy Lexus ES jest wyposażony w system multimedialny zintegrowany ze smartfonem. System umożliwia obsługę komend głosowych i korzystanie z aplikacji bez odrywania rąk od kierownicy, by w pełni skupić się na jeździe. Już teraz możesz wybrać najlepszą wersję dla siebie i cieszyć się komfortowym Lexusem. Skorzystaj z leasingu KINTO ONE. Gwarancja raty 2100 zł netto/miesięcznie w ofercie na rok 2022.

Lexus ES to połączenie klasycznych rozwiązań z nowoczesnymi udogodnieniami. Konwencjonalne lusterka zastąpiono kamerami cyfrowymi o wysokiej rozdzielczości, z których obraz przekazywany jest na umieszczone w intuicyjnych miejscach dwa pięciocalowe monitory. W ten sposób praktycznie likwidujesz problem tak zwanego martwego pola i jednocześnie sprawiasz, że wyprzedzanie jest o wiele bezpieczniejsze. Z kolei po włączeniu wstecznego biegu lub kierunkowskazu rozszerzy obraz, dając ci szersze spojrzenie na sytuację na drodze. Nie musisz martwić się o oślepiające światła samochodów z tyłu, czujniki oświetlenia zredukują odblaski reflektorów, dając ci lepszą widoczność.

Należyte bezpieczeństwo jazdy zapewnia pakiet Lexus Safety System+2.5. Dzięki monitorowi martwego pola w porę dostrzeżesz samochody jadące z tyłu na sąsiednim pasie. Dodatkowy system Rear Cross-Traffic Allert informuje cię o samochodach nadjeżdżających z obu stron podczas wyjeżdżania z miejsca parkingowego. Zaawansowany system ochrony przed zderzeniowej PCS umożliwia wykrywanie rowerzystów w ciągu dnia oraz pieszych zarówno w dzień, jak i w nocy. Dynamiczny tempomat podczas jazdy z dużą prędkością wykrywa samochód jadący przed tobą i dostosowuje prędkość tak, by uniemożliwić zderzenie. Jednocześnie gdy włączysz kierunkowskaz, samochód zwiększy przyspieszenie tak, by umożliwić ci płynne wyprzedzanie. Asystent pasa ruchu pomoże utrzymać odpowiednią pozycję na pasie ruchu w odniesieniu do linii, a także samochodu poprzedzającego. Z myślą o innych uczestnikach ruchu powstały inteligentne światła drogowe, które wykrywają samochody poprzedzające i jadące z naprzeciwka. Dzięki temu automatycznie przełączają się między światłami drogowymi i mijania.

Źródło artykułu:WP Autokult
Udostępnij:
Komentarze (0)