Kolejny bat na kierowców. Służby mają już nowy sprzęt

Kolejny bat na kierowców. Służby mają już nowy sprzęt

10 nowych furgonów dla ITD
10 nowych furgonów dla ITD
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | GITD
13.05.2023 13:03, aktualizacja: 13.05.2023 14:46

Inspekcja Transportu Drogowego pochwaliła się nowymi, nowoczesnymi pojazdami, które mają poprawić możliwości tego organu. 10 nowych furgonów jest po brzegi wypchanych specjalistycznymi urządzeniami kontrolno-pomiarowymi.

Nowe furgony, które zostały już wcielone do floty ITD, zostały przygotowane do przeprowadzania kontroli transportu ciężkiego. Zakup 10 egzemplarzy kosztował 6 mln zł, a ten ruch jest częścią większego programu, który ma na celu zwiększyć potencjał Inspekcji Transportu Drogowego. Nowy sprzęt ma pomóc w walce ze źle przygotowanymi, niesprawnymi lub przeciążonymi pojazdami ciężarowymi.

Furgony są wyposażone między innymi w kamery endoskopowe, dymomierze, sonometry, przenośne wagi, a także specjalistyczne narzędzia do zabezpieczenia miejsc wypadku czy do przeprowadzania pierwszej pomocy. Samochody mają nawet wydzieloną przestrzeń biurową, w której znajdować się będzie chociażby drukarka, laptop i inny potrzebny do wykonywania działań w terenie sprzęt informatyczny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Samochód Roku Wirtualnej Polski 2023 - gala wręczenia nagród

10 furgonów zostało rozdysponowanych pomiędzy siedem jednostek ITD w siedmiu województwach. Po dwa egzemplarze otrzymały Kraków, Radom i Katowice, a pojedyncze furgony pojawią się również w Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim, Rzeszowie i Poznaniu. Pojazdy zostały natychmiast wcielone do floty i jeżeli tylko będziecie mieli szczęście, będziecie mogli je już zauważyć na drodze.

Dzisiaj, w Kutnie Inspekcja Transportu Drogowego odbiera nowe furgony. To 10 nowych pojazdów, które od jutra będą służyć do tego, aby kontrolować w szczególności transport ciężki, który przemieszcza się przez naszą ojczyznę, aby kontrolować pojazdy, które korzystają z polskich dróg, z polskiej sieci drogowej. Przekazanie tych nowoczesnych pojazdów to bardzo istotny element z punktu widzenia dbałości o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Rafał WeberSekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury (wypowiedź z dnia 11.05.2023)
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)