Nowa "pułapka" na kierowców. Drugie takie miejsce w Polsce

Nowa "pułapka" na kierowców. Drugie takie miejsce w Polsce

Kamera odcinkowego pomiaru średniej prędkości w warszawskim tunelu / zdjęcie poglądowe
Kamera odcinkowego pomiaru średniej prędkości w warszawskim tunelu / zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | CANARD
Tomasz Budzik
10.11.2022 13:41, aktualizacja: 10.11.2022 16:29

Kierowcy czekają już na uruchomienie nowego tunelu pomiędzy Naprawą a Skomielną Białą w ciągu zakopianki. Nie wszyscy wiedzą, że za przekraczanie prędkości przyjdzie tam słono zapłacić. Już zamontowano tam zestawy do odcinkowego pomiaru prędkości i wszystko dopięte jest na ostatni guzik.

Mandaty mogą popłynąć szerokim strumieniem. Prawdopodobnie 12 listopada 2022 r. nowy tunel na zakopiance zostanie oddany do dyspozycji kierowców. Obiekt ruszy więc tuż przed początkiem zimowego sezonu turystycznego. Niebawem setki tysięcy kierowców za swój cel obierze stolicę polskich Tatr. Ci, którzy myślą, że będą mieli okazję zaszaleć w nowym tunelu, mogą być srodze zawiedzeni. Nie będzie mowy o bezkarności.

Jak poinformował mnie krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, w tunelu pomiędzy Skomielną Białą i Naprawą będzie obowiązywać ograniczenie prędkości do 100 km/h. To wystarczająco dużo, by zapewnić w tym miejscu płynność ruchu. Kierowcy, którzy zdecydują się pojechać szybciej, będą musieli liczyć się z mandatem, bo na miejscu zainstalowano już zestawy do odcinkowego pomiaru średniej prędkości.

W tym miejscu zamontowano łącznie osiem kamer do odcinkowego pomiaru średniej prędkości. System będzie działał w obydwu nitkach i jest już gotowy do uruchomienia. Nastąpi to, gdy tylko tunel zostanie udostępniony kierowcom

Monika Niżniak z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego

Będzie to drugi w Polsce tunel, w którym zainstalowano system odcinkowego pomiaru średniej prędkości. Pierwszym był obiekt na ursynowskim odcinku Południowej Obwodnicy Warszawy. Jak informuje GITD, od momentu uruchomienia systemu w znajdującym się w stolicy tunelu, czyli od 20 grudnia 2021 r., sprzęt przyłapał 43 tys. kierowców łamiących ograniczenie prędkości. Liczba ta z miesiąca na miesiąc spada. Podobnie będzie zapewne i w tunelu na zakopiance.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)