Nowe nieoznakowane radiowozy policji. Pod maską benzynowe silniki turbo

Nowe nieoznakowane radiowozy policji. Pod maską benzynowe silniki turbo

Kie Ceed w podstawowej wersji wyposażenia rozpoczną służbę w łodzkiej policji.
Kie Ceed w podstawowej wersji wyposażenia rozpoczną służbę w łodzkiej policji.
Źródło zdjęć: © fot. policja
Aleksander Ruciński
05.03.2021 10:35, aktualizacja: 16.03.2023 14:23

Łódzka policja odebrała 5 nieoznakowanych radiowozów, które trafią do miejskich komisariatów. To sprawdzone modele stosowane już z powodzeniem w innych zakątkach Polski. Na zakup 5 pojazdów przeznaczono łącznie 474 tys. zł.

5 nowiutkich kii ceed ubranych w zachowawcze barwy oficjalnie zasiliło flotę łódzkiej policji. To nieoznakowane auta z nadwoziem typu hatchback, napędzane turbodoładowanym, benzynowym silnikiem 1.4 o mocy 140 KM.

Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu policji, to auta "funkcjonalne, dobrze wyposażone i spełniające najwyższe standardy jakości". Na pokładzie poza standardowymi elementami takimi jak klimatyzacja, znajdziemy również multimedia z 8-calowym ekranem, systemy wsparcia kierowcy czy łączność Bluetooth. Samochody zostały też oczywiście doposażone w akcesoria niezbędne do pełnienia służby.

Łącznie na zakup 5 pojazdów przeznaczono 474 tys. zł. - 200 tys. z budżetu miasta i 274 tys. z budżetu policji. To nie pierwsze tego typu zakupy w ostatnim okresie. W samym 2020 roku flota łódzkiej policji wzbogaciła się o 23 nowe radiowozy.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)