Nowe BMW serii 3 zadebiutuje w Paryżu. Czego się spodziewać?

Nowe BMW serii 3 zadebiutuje w Paryżu. Czego się spodziewać?

BMW z każdą kolejną generacją stosuje coraz większe "nerki" atrapy chłodnicy.
BMW z każdą kolejną generacją stosuje coraz większe "nerki" atrapy chłodnicy.
Źródło zdjęć: © mat.prasowe
Aleksander Ruciński
26.09.2018 12:59, aktualizacja: 14.10.2022 14:56

4 października wystartuje Międzynarodowy Salon Samochodowy w Paryżu. Jedną z największych gwiazd tej imprezy będzie nowe BMW serii 3. Niemcy właśnie oficjalnie pochwalili się datą premiery.

"Trójka" ujrzy światło dzienne nawet nieco wcześniej, bo 2 października. To już pewne. Czego powinniśmy się spodziewać? W sieci pojawiła się pierwsza fotografia, przedstawiająca częściowo zasłonięte nadwozie nowego BMW. Dodatkowo opublikowano zdjęcia z testów zakamuflowanych wersji przedprodukcyjnych. Na ich podstawie można już wysnuć pewne wnioski.

Auto, które otrzyma techniczne oznaczenie G20, zastąpi obecną generację F30. Pod względem stylistycznym stanowić ma jej ewolucję, choć wnioskując po pierwszych zdjęciach, powinniśmy spodziewać się znacznie większych "nerek" atrapy chłodnicy i łagodniej wystylizowanych świateł. Nowa seria 3 będzie zapewne w znacznym stopniu przypominać większą "piątkę".

Nadwozie ma wyróżniać się przede wszystkim bardzo dopracowaną aerodynamiką. BMW chwali się współczynnikiem oporu powietrza na poziomie 0,23, co oznacza, że nowa seria 3 będzie jednym z najbardziej opływowych aut na świecie. Pewnie nie zdziwi was także informacja o niższej masie własnej. Zgodnie ze współczesnymi trendami, Niemcy odchudzili "trójkę" średnio o 55 kg w stosunku do dotychczasowej generacji.

Wygląd tylnej części nadwozia na razie pozostaje tajemnicą.
Wygląd tylnej części nadwozia na razie pozostaje tajemnicą.© mat.prasowe

Ponadto spodziewamy się większego rozstawu kół, niżej poprowadzonej linii dachu i poprawionej sztywności nadwozia. Nieoficjalnie mówi się także o zupełnie nowych silnikach. Nie martwcie się, nie zabraknie sześciocylindrówek. Pojawiają się jednak także informacje o "najmocniejszej, czterocylindrowej jednostce, jaka kiedykolwiek została zamontowana pod maską seryjnego BMW". Brzmi poważnie.

Nie pozostaje nic innego, jak czekać na oficjalną premierę, która będzie transmitowana na żywo, 2 października, o godzinie 16:00 naszego czasu. Nowa seria 3 zadebiutuje podczas paryskiego salonu w towarzystwie modeli Z4, M5, X5 oraz serii 8.

BMW nie byłoby sobą, gdyby nie zabrało "trójki" na Nurburgring
BMW nie byłoby sobą, gdyby nie zabrało "trójki" na Nurburgring© mat.prasowe
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)