Nowe auto z atrakcyjną miesięczną ratą

Nowe auto z atrakcyjną miesięczną ratą

Nowe auto z atrakcyjną miesięczną ratą
Źródło zdjęć: © Materiał Partnera
22.03.2022 12:31, aktualizacja: 14.03.2023 12:50

Jeśli jeszcze nie tak dawno do głowy by nam nie przyszło, że można zapłacić za nowy samochód inaczej niż za pomocą gotówki (często niemałej!), gdyż takie rozwiązanie wydawało się najbardziej opłacalne, biorąc pod uwagę wysokie raty klasycznego kredytu lub leasingu – dzisiaj coraz częściej otwieramy się na inne rozwiązania. Zwłaszcza że miesięczne opłaty w wielu przypadkach możemy dopasować do naszych kieszeni

Nowe podejście do kupowania wiąże się ze zmianami wynikającymi m.in. z większej troski o środowisko, większej ilości obaw związanych z prowadzeniem biznesu i wydatkami w czasie pandemii, ale także z podejściem banków, które mają wśród swoich propozycji oferty takie jak leasing samochodu na bardzo korzystnych warunkach, zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Dzisiaj, żeby jeździć nowym autem, nie trzeba inwestować gotówki. Nawet przy kredycie na samochód nie musimy wnosić wkładu własnego.

Zobacz, na co Cię stać

Leasing lub Kredyt jak abonament VW FS, które zakładają opłacanie miesięcznej raty za użyczenie pojazdu, pozwalają użytkować nowe samochody przy miesięcznej racie, na którą naprawdę Cię stać. Rata w wysokości 825 zł brutto miesięcznie pozwala klientowi indywidualnemu wybrać auto spośród nowych modeli, takich jak: Škoda Fabia, Škoda Fabia Combi, op!, Škoda Nowa Fabia czy SEAT-a Ibiza. Przedsiębiorcy, decydując się na ratę wynoszącą 876 zł brutto miesięcznie, mają do wyboru aż 24 modele, wśród których są: Škoda Fabia Combi, Škoda Karoq, Volkswagen T-Cross, Volkswagen Touran, Volkswagen T-Roc, Audi Sportback, Audi Q2, Volkswagen Touran i wiele innych*. Biorąc pod uwagę, że firmy kupują często więcej niż jeden samochód, a więc koszt zakupu za gotówkę byłby ogromny, leasing na samochód okazuje się często strzałem w dziesiątkę.

Elastyczne rozwiązania

Na stronie vwfs.pl masz do dyspozycji sprytny kalkulator, dzięki któremu obliczysz swoją miesięczną ratę. Ustawiasz parametry i dopasowujesz miesięczne opłaty do swoich możliwości. Rata nie zmieni się przez cały okres finansowania, co jest ważne w dobie rosnącego oprocentowania kredytów. Możesz użytkować wysokiej klasy auto bez ukrytych opłat – jest to opcja, która w niepewnych czasach zapewnia Ci finansowe bezpieczeństwo.

Jak to jednak możliwe, że rata leasingu lub kredytu na samochód jest bardziej atrakcyjna niż w przypadku klasycznego finansowania? W finansowaniu jak abonament założenie jest takie, że w miesięcznych ratach nie spłacasz całej wartości samochodu, a jedynie jej utratę podczas jego użytkowania, czyli część całkowitej ceny początkowej auta – i to właśnie obniża Twoją ratę.

Proponowane przez VW FS rozwiązanie to także elastyczne zakończenie umowy. Możesz wówczas zatrzymać samochód, wykupując go, albo zwrócić do salonu i niemal od razu przesiąść się do modelu nowszego technologicznie, wybierając w przypadku firmy leasing na samochód. Ponownie masz do dyspozycji sprytny kalkulator, dzięki któremu obliczysz swoją korzystną miesięczną ratę.

  • Wyliczenia na dzień 16 marca 2022 przy ustawieniu następujących parametrów: 20% wkładu własnego, 48 miesięcznych rat, 20 tys. rocznego limitu km.
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)