Nowe auto marki SEAT z atrakcyjną ratą

Nowe auto marki SEAT z atrakcyjną ratą

Nowe auto marki SEAT z atrakcyjną ratą
Źródło zdjęć: © Materiał Partnera
26.05.2022 13:51, aktualizacja: 14.03.2023 12:01

Twój nowy SEAT Arona może teraz kosztować 1390 zł/mies., ale też 629 zł/mies. A SEAT Ibiza 1126 zł/mies., ale i 560 zł/mies.* – z innymi nowymi modelami jest podobnie. Zobacz, skąd się biorą takie różnice (skoro parametry przy ustalaniu rat są bardzo podobne) i co warto wiedzieć, żeby samochód na raty nie było dużym kosztem.

Poszukiwania samochodu, który sprawdzi się jako auto rodzinne, a może miejski wyjadacz, który pomoże załatwić wszystkie codzienne sprawy, zakończone. Wybór padł na modele SEAT-a, które spełniają Twoje wymagania. Co ważne Volkswagen Financial Services zadbał o to, żeby pomóc Ci w sfinansowaniu ulubionego modelu bez uszczerbku na domowym budżecie. Co sprawia, że gwarantowana niska rata jest czasem… jeszcze niższa?

Jeśli zdecydujesz się na auto na raty, pomyśl, jaki kredyt będzie dla Ciebie optymalny. Czy zależy Ci na tym, by na koniec finansowania stać się właścicielem samochodu – i wiesz to od początku. A może wolisz zdecydować później, bo nie masz pewności, jak sprawi się ten model? Może masz odłożone pieniądze na większy wkład własny i chcesz go wnieść w 50%, a może jednak całą wartość auta chcesz rozłożyć na raty? Ale czy rzeczywiście na Twoje raty rozłożona jest zawsze cała wartość samochodu?

Podstawową różnicą między Kredytem Moc Niskich Rat (opcja jak abonament) i Kredytem Moc Niskich Kosztów (opcja klasyczna) jest to, że w pierwszym przypadku jedynie część całkowitej wartości pojazdu z dnia zakupu jest brana pod uwagę przy ustalaniu miesięcznej opłaty. Oszacowany zostaje tu bowiem spadek wartości auta podczas jego użytkowania w latach leasingowania. Decydując się na opcję klasyczną, spłacasz w ratach całkowitą wartość SEAT-a. Czyli staje się jasne, dlaczego przy wybraniu opcji jak abonament nasza rata będzie niższa lub przy płaceniu takiej samej raty stać nas będzie na lepiej wyposażone auto.

Samochód na raty idealnie wpasujesz w rodzinny budżet. Zwłaszcza że masz do dyspozycji wygodny kalkulator kredytu, dzięki któremu w prosty sposób zaznaczysz parametry i ustalisz wysokość stałej miesięcznej opłaty. Parametry, jakie trzeba wybrać, to w przypadku opcji jak abonament czas trwania umowy kredytowej, wysokość wpłaty własnej oraz przebieg roczny. Kredyt klasyczny wymaga zaznaczenia czasu kredytowania i wpłaty własnej. Narzędzie to pozwala dopasować kredyt do swoich możliwości. Rata po podpisaniu umowy nie zmieni się – warto o tym pamiętać przy przesuwaniu suwaka w kalkulatorze.

Zakończenie umowy w przypadku Kredytu Moc Niskich Rat to aż trzy opcje i ponownie jedynie Twój wybór podyktowany aktualnymi potrzebami. Spłacasz swojego SEAT-a i użytkujesz już na prawach właściciela lub wymieniasz na nowszy model po zwróceniu użytkowanego auta do dealera. Jest także opcja kontynuowania płacenia swoich rat i jeżdżenia wciąż ulubionym modelem. To kolejna zaleta zakupu auta na raty na atrakcyjnych warunkach.

  • Ceny aktualne na dzień 23.05.2022 r.
Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)