Nie będzie Grand Prix Niemiec w tym roku

Od dawna spekulowało się na temat tegorocznego wyścigu Formuły 1 w Niemczech, ale wczoraj gospodarze toru Nürburgring potwierdzili, że na ich obiekcie nie zostanie rozegrane Grand Prix.

Obraz
Źródło zdjęć: © fot. Mercedes AMG Petronas
Marcin Łobodziński

To będzie pierwszy sezon Formuły 1 bez wyścigu w Niemczech od 1955 roku. We wtorek upadły negocjacje Berniego Ecclestone'a z Hockenheimringiem, teraz z Nürburgringiem. Nie ma w Niemczech więcej torów z licencją na organizację wyścigu F1.

To duży cios dla niemieckich, ale także polskich kibiców, którzy licznie pojawiali się na obiektach za naszą zachodnią granicą. Boleśnie odczuje to również zespół Mercedesa, dla którego Grand Prix Niemiec miał być domowym wyścigiem.

Wybrane dla Ciebie
MOŻE JESZCZE JEDEN ARTYKUŁ? ZOBACZ CO POLECAMY