Nastolatka poszkodowana na pasach. Kierowca mazdy nie wyhamował na śniegu

Nastolatka poszkodowana na pasach. Kierowca mazdy nie wyhamował na śniegu

Nastolatka poszkodowana na pasach. Kierowca Mazdy nie wyhamował na śniegu
Nastolatka poszkodowana na pasach. Kierowca Mazdy nie wyhamował na śniegu
Źródło zdjęć: © Policja
Łukasz Kuczera
17.12.2022 09:58, aktualizacja: 17.12.2022 10:50

W związku z atakiem zimy policja od kilku dni apeluje, by nie przesadzać z prędkością i uważać zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych. Niestety, nie wszyscy kierowcy przywiązują uwagę do apeli służb. W Marklowicach na Śląsku zakończyło się to przykrym zdarzeniem, w którym poszkodowana została nastolatka.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczesnym rankiem na ul. Wyzwolenia w Markowicach w województwie śląskim. Kierująca toyotą postanowiła zatrzymać się przed przejściem dla pieszych, aby umożliwić przejście na drugą stronę jezdni nastolatce. Zaskoczyło to jadącego w dalszej odległości kierowcę mazdy.

Nastolatka poszkodowana na pasach. Kierowca mazdy nie wyhamował na śniegu

Niestety, kierowca mazdy nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i nie zdążył wyhamować, wskutek czego uderzył w tył toyoty. W efekcie tego stojące auto przesunęło się do przodu i potrąciło 17-latkę na pasach.

Na szczęście młoda dziewczyna nie odniosła poważniejszych obrażeń i nie wymagała hospitalizacji. Jednak policjanci nie mieli litości dla kierowcy mazdy. Mieszkaniec województwa śląskiego został ukarany mandatem w wysokości 3000 zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tym razem sytuacja z województwa śląskiego zakończyła się szczęśliwie, bo poszkodowana 17-latka wróciła cało i zdrowo do domu, ale niewiele brakowało, a mogłoby dojść do tragedii. Dlatego policja ponownie apeluje, by mieć świadomość tego, jak warunki zimowe wpływają na zachowanie samochodu na drodze. Na zaśnieżonej i oblodzonej jezdni droga hamowania znacząco się wydłuża.

Policja ma też apel do pieszych, by stosowali elementy odblaskowe, dzięki którym można ich łatwiej dostrzec po zmroku i w trakcie intensywnych opadów śniegu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)