Nastolatka poszkodowana na pasach. Kierowca mazdy nie wyhamował na śniegu

Nastolatka poszkodowana na pasach. Kierowca mazdy nie wyhamował na śniegu17.12.2022 09:58
Nastolatka poszkodowana na pasach. Kierowca Mazdy nie wyhamował na śniegu
Nastolatka poszkodowana na pasach. Kierowca Mazdy nie wyhamował na śniegu
Źródło zdjęć: © Policja

W związku z atakiem zimy policja od kilku dni apeluje, by nie przesadzać z prędkością i uważać zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych. Niestety, nie wszyscy kierowcy przywiązują uwagę do apeli służb. W Marklowicach na Śląsku zakończyło się to przykrym zdarzeniem, w którym poszkodowana została nastolatka.

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło wczesnym rankiem na ul. Wyzwolenia w Markowicach w województwie śląskim. Kierująca toyotą postanowiła zatrzymać się przed przejściem dla pieszych, aby umożliwić przejście na drugą stronę jezdni nastolatce. Zaskoczyło to jadącego w dalszej odległości kierowcę mazdy.

Nastolatka poszkodowana na pasach. Kierowca mazdy nie wyhamował na śniegu

Niestety, kierowca mazdy nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych i nie zdążył wyhamować, wskutek czego uderzył w tył toyoty. W efekcie tego stojące auto przesunęło się do przodu i potrąciło 17-latkę na pasach.

Na szczęście młoda dziewczyna nie odniosła poważniejszych obrażeń i nie wymagała hospitalizacji. Jednak policjanci nie mieli litości dla kierowcy mazdy. Mieszkaniec województwa śląskiego został ukarany mandatem w wysokości 3000 zł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Policja ruszyła na łowy. Telefon w korku i na czerwonym świetle „kosztuje” 12 punktów

Tym razem sytuacja z województwa śląskiego zakończyła się szczęśliwie, bo poszkodowana 17-latka wróciła cało i zdrowo do domu, ale niewiele brakowało, a mogłoby dojść do tragedii. Dlatego policja ponownie apeluje, by mieć świadomość tego, jak warunki zimowe wpływają na zachowanie samochodu na drodze. Na zaśnieżonej i oblodzonej jezdni droga hamowania znacząco się wydłuża.

Policja ma też apel do pieszych, by stosowali elementy odblaskowe, dzięki którym można ich łatwiej dostrzec po zmroku i w trakcie intensywnych opadów śniegu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)