Najlepsze są volkswageny, potem toyoty. Mechanicy wskazują ulubione marki

Najlepsze są volkswageny, potem toyoty. Mechanicy wskazują ulubione marki

W warsztatach volkswageny zawsze są mile widziane. Proste, znane i z doskonałym zapleczem części zamiennych
W warsztatach volkswageny zawsze są mile widziane. Proste, znane i z doskonałym zapleczem części zamiennych
Źródło zdjęć: © fot. Marcin Łobodziński
Marcin Łobodziński
24.09.2022 07:31, aktualizacja: 13.03.2023 15:36

W badaniu przeprowadzonym przez warsztatowy serwis internetowy motofocus.pl wzięło udział 160 mechaników samochodowych, którzy mieli odpowiedzieć na proste pytanie: "Samochody, której marki/grupy marek są twoim zdaniem najprostsze w obsłudze serwisowej?”

Chyba nie powinno być żadnym zaskoczeniem, że numerem jeden w odpowiedziach były marki należące do Grupy Volkswagena?

Wiedza mechaników, ich doświadczenie i bardzo dobry dostęp do stosunkowo tanich części zamiennych to od wielu lat główne argumenty przemawiające m.in. za zakupem używanego auta jednej z marek Audi, Škoda, Seat, Volkswagen. Aż 37 proc. mechaników zadeklarowało, że modele tych marek serwisuje im się najłatwiej.

Zaskakujące drugie miejsce z 17-procentowym wynikiem zajęła Toyota. Auta japońskiej marki nawet przez kierowców np. taksówek, uważane są za dość proste w obsłudze. Trzecie miejsce zajął Fiat z wynikiem 10 proc. Tu pewnie w dużej mierze zaważyła sama prostota konstrukcji. Kolejne pozycje zajęły odpowiednio: Hyundai/Kia, BMW/Mini, Opel, Mercedes-Benz, Peugeot/Citroën, Ford, Honda i Suzuki.

Serwis motofocus.pl podkreśla, że powyższych wyników nie należy odczytywać jako najmniej awaryjne czy najlepsze samochody. Tu chodzi wyłącznie o łatwość w dokonywaniu napraw i serwisu.

Źródło artykułu:WP Autokult
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)